Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy táskát, benne viszonylag sok pénzt és minden mást, ami egy embernek nagyon fontos?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy női táskát, az összes szükséges irattal, bankkártyával, lakás-és autókulccsal, 340€-val...

Őszintén bevallom, megkisértett az ördög, hogy megtartom legalább a pénzt.


Te mit tennél?



2020. júl. 25. 08:49
A kérdező szavazást indított:
Nem foglalkoznék a tulajdonossal, amit lehet, használnék a táskából
Csak a pénzt venném ki, a többit visszaadnám
Mindenestül az egész táskát visszajuttatnám, mert ez becsületpróba
56 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Azért az mekkora lenne már, ha visszaadja és az a pénz lenne a jutalmad aztán:D sose lehet tudni.


De még ha tudnád is, hogy így történne ne ezért add vissza, hanem a becsületedért. Valószínű már megszólalt benned, hisz feltetted a kérdést.

Meg gondolom nem tudnád elkölteni olyan “jóízűen”, mint a sajátodat.

2020. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Férjem jó pár évvel ezelőtt elveszítette a tárcáját benne a nyaralásra szánt teljes összeggel. Megkerestek bennünket és visszakaptunk mindent. Nagyon hálásak voltunk. Ebből indulok ki, én visszaadnám. Nem mondom hogy a kísértés nem ejtene rabul egy kis időre de és itt a de...
2020. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is találtam már és visszajuttattam. Abban nem volt pénz. A tulaj azt mondta, hogy volt de nem számít, a többi fontosabb volt.
2020. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
84%

Hol találtad?

Mert, kamerafelvétel alapján megtalálhatnak, ha pl eszébe jut a nőnek, hogy hol veszítette el.

2020. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy van visszaadnám. A címét nézném meg egyedül, és elvinném átadnám.
2020. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
79%

Ez valaki fizetésének több, mint fele. Mi van, ha ezt a pénzt mondjuk beteg hozzátartozó ápolására szánná? Vagy neki van valami betegsége és arra kellett volna a pénz? Esetleg gyermekei vannak?


Ne tartsd meg semmi esetre sem, hanem juttasd vissza az egész táskàt. Te is örülnél fordított esetben.

2020. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
91%
Én is visszaadnám. Kb 100e Ft nem egy akkora összeg, amiért eladnám a becsületem, az iratokkal, autókulccsal meg mihez kezdjek... biztos nagyon fognak örülni neki, és te is jóérzéssel távozol, még ha jutalmat nem is adnak érte.
2020. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
9%
Beköltöznék az új házamba
2020. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Minden adott ahhoz, hogy a jogos tulajhoz visszakerüljön. Ez törvényi és emberbaráti kötelesség is, nem nagyon van választási lehetőség.
2020. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
4%
Így szerintem visszaadnám, de ha azzal jön, hogy nem ennyi pénz volt benne, akkor megütném (amúgy lány vagyok és elég gyenge, szóval nem fog meghalni vagy ilyesmi, csak hogy azért érezze, hogy bekaphatja)
2020. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!