Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi értelme van a...

Tényleg ennyi értelme van a pénznek?

Figyelt kérdés

20/L vagyok, egyetemista.

Azt látom, hogy aki a “gazdagabb” kategóriába tartozik, mást nem csinál, csak az instagramját halmozza fel bazinagy undorító Balenciaga cipőkkel, nagy Levi’s vagy adidas feliratú polókkal. Undorító pávához hasonlító szettekkel “flexel”.

Én is úgy akartam alakítani a jövőn hogy majd sokat keressek. De megundorodtam a “gazdag élettől” az ilyen materialista emberek miatt, akik csak márkákról tudnak beszélgetni.

Abszolut nem vagyok irigy. De ha nekem olyan sok pénzem lenne, kulturális dolgokra, fejlődésre használnám. Mármint persze szeretek nagyon utazni, meglátogatnám a világ szép helyeit, de azon belül nem azért hogy a luxus bmw-mel flexeljek, hanem hogy új kultúrákat ismerjek meg, új embereket, új életmódokat. Ezenkívül nyilván vennék ruhákat én is, de nem a materiális dolgokon lenne a hangsúly. Szerintem ez undorító, taszító.

Ezért is félek a “gazdaságtól”, nem szeretnék ilyen emberek között élni majd.

Mi a véleményetek?



2020. júl. 25. 09:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tényleg csak ez az értelme a pénznek? Helyesbítem a kérdést*
2020. júl. 25. 09:40
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy van pénzed, még nem kell értelmetlenül elszórni, hogy villogj vele. Lehet értelmes, hasznos dolgokra is fordítani, esetleg adakozni. Nem kell követni valamiz csak azért, mert más is ezt csinálja.
2020. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A kényelem miatt én is szeretem a pénzt. De a gazdag csőcselék és gengszterek világa nem az én életem...
2020. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Szerintem az élet többről szól mint feliratos holdjáró bakancsokról (balenci)

2020. júl. 25. 10:15
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azok a legszegényebbek, akik márkákkal telepakolva magukat mutogatják kétségbeesve, hogy nézzetek, én mennyit érek.


A pénznek bármikor vége lehet, ezért ésszel kell használni, és az igazan drága, ízléses dolgokról egy átlagember csak azt látja, hogy nagyon stílusos és rendben van q személy, aki viseli, de nem érti miért. Na ezt érdemes követni, nem a műanyag, bangladesi gyerekkezek által gyártott balenciagat.

2020. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Van,aki szórja mindenre,ami lehet valójában felesleges,csak villogni akar vele.Lehet értelmes,hasznos dolgokra költeni.
2020. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A pénz jó egy bizonyos határig. Én pl sokat adományoznék szegényeknek , sokat segítenek a rászorulókon. Igy is adok nekik 5-6 száz Ft de akkor meg többet tudnék nekik adni.
2020. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán gazdagok nagyon kis része magamutogató. Ők nyugiban élik az életüket és nem is látni sokukon, hogy gazdagok. Őket azért te sem veszed észre. Van egy részük ezeknek az újgazdagoknak, akik ezt a mentalitást képviselik. Másrészt vannak azok, akik nem gazdagok, de annak akarnak tűnni, elszórják a pénzüket státuszszimbólumokra vagy cégek szponzorációiból villognak, magyarán ebből élnek. Nem az utóbbiakra kellene figyelned, hanem az old money típusú gazdagokra.

Ha igazán érdekel a téma van erről egy könyv, antikvárban beszerezheted. Thomas J. Stanley: A milliomos agy c.

2020. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

4 Milyen Balenciaga ezek a bakancsok inkább hasonlitanak a valamikori Jetta Grip-re csak ezeknek vastag a talpuk

Jó bakancs volt annak idején a Jetta is csak egy baja volt, kopott a talpa mint az állat. Ezért érdemes volt inkább Dr Martens-t venni azok kényelmesebbek is voltak meg nem is nagyon kopott a talpuk de most egy Dr Martens belekerül vagy 60 rongyba ami már kissé drága


Egyébként attól még, hogy van pénzed költheted bármire nem feltétlen villogásra kell költeni

Arra költöd a pénzed amire akarod

A kapitalista világrendben a pénz határoz meg majdnem mindent

2020. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmasat ugrottam életszínvonalban egy év alatt. Egy éve még a parizerre kerestem az aprót, most anélkül megyek az Adriára, hogy félre kelljen tennem rá. (Tehát havi szinten ennyi a megtakarításom)

Érdekes módon senki se vette észre, mert ugyan úgy kínai/takko/háda/Auchan kombóból veszem a ruhám, instagramom pedig nincs. Ha nem nézegetnél ilyen sz@rokat, meg sem fordulna ez a fejedben. Akkor költs, ami téged tesz boldoggá, ne arra ami a divat. 26/F

2020. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!