Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan munkanélküli vagyok? 26F

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom mihez kezdjek, szereztem 2 haszontalan diplomát, végzés óta szinte folyamatosan munkanélküli vagyok. Tavaly januárban végeztem, azóta egyetlen helyen dolgoztam kb. fél évig (szeptember-március) de nem bírtam tovább és felmondtam, pont utána jött ez a járványhelyzet is, nincs munkám azóta sem. Nem tudom mihez kezdjek sok helyre jelentkezek de szinte sehonnan nem jeleznek vissza. Néha úgy érzem kár volt felmondani de már azt nem bírtam tovább.

2020. júl. 27. 19:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyi szerencsém van hogy a szüleim megengedik itthon lakjak amúgy már réges régen hajléktalan lennék vagy kinyírtam volna magam.
2020. júl. 27. 19:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van diplomád, gondolom beszélsz valamilyen idegen nyelven. Próbálj meg külföldön valami egyszerűbb munkát vállalni, mégha átmenetileg is. Közben is bújhatod az itthoni álláshirdetéseket, és ha találsz megfelelőt, hazajöhetsz miatta. De legalább addig is van egy elég jó bevételed.
2020. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval igen kapásból végzés után munkanélküli voltam 9 hónapig, aztán idén március óta megint az vagyok (5hónap) és nem úgy tűnik hogy hamarosan lesz állásom...

Ja és még régebben mikor a BSc képzést elvégeztem akkor is állás nélkül kb. 6-7 hónapig azért menten tovább MSc képzésre hogy hátha azzal érek valamit de úgy tűnik felesleges volt

2020. júl. 27. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Menj el gyorsétterembe. Ott mindig van nyitott pozíció, szinte bárkit felvesznek.
2020. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

És milyen diplomáid vannak? Milyen munkákat keresel?

Hogyan keresel munkát? Hány nyelven és mennyire beszélsz?

2020. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Burger King be is jelentkeztem takarítónak de onnan sem jeleztek vissza.


Angolul tudok úgy-ahogy sokat gyakorolom a nyelvet mióta itthon vagyok de valahogy nem az igazi...

2020. júl. 27. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is. Semmi munkalehetőség nincsen diplomásoknak, otják magukból az egyetemek a többezer diplomást félévente és nincs ki felvegye őket.

Utólag biztos valami szakmát tanultam volna, csak mivel már beletettem 5 év tanulást meg egy diákhitelt, nem akarom semmissé tenni.

A helyzet siralmas, szinte mindenhol, talán mérnöki/IT területen nem, de jogon biztosan.

2020. aug. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!