Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem akarta engedni,...

Miért nem akarta engedni, hogy telefonnal fizessek? Nincs a dolgozoknak valami tájékoztatás erről a dologról?

Figyelt kérdés
NFC-s telefonom van szóval ha tudok OTP Simple-lel szoktam fizetni. Mentem a az egyik L betűs multiban és mondtam, hogy kártyával fizetek. Ilyenkor eddig legtöbbször csak oda tartottam a telómat aztán pityent és kész is, mint a kártyánál. Most viszont egy eddig számomra ismeretlen idősebb nő volt a pultban mikor elindultam a terminál felé telefonnal gyorsan elfordította azt maga felé. Lefagytam nem is értettem most mi van. "Mit akarsz maga azzal? Az nem bankkártya." Elmondtam neki, hogy nem de olyan mintha sima kártyás fizetés lenne. "Hát itt így biztos , hogy nem fogsz ügyeskedni!" Megint nem értettem. "Kártya, készpénz, utalványos vagy visszapakolás lehet választani!" Nem értettem a helyzetet erre mondta apám, hogy teljesen sarki ABC-s néni hangulatú a "néni". Elkezdett nekem okoskodni ekkor már nekem is teli volt a tudatom vele. Oda jött a boltvezető/menedzser aki meg szó nélkül oda fordította a terminált és mint meg tudtam "Irént" szigórúan magázva. Elküldte a raktárba majd kasszást kért. lehúzta megint a termékeimet és fizettem nála majd eljöttem, ilyen eddig még nem volt velem. Olyan volt, hogy megkérdezték milyen ez a telefonos fizetés dolog de fentakadásom soha nem volt még vele.

2020. júl. 30. 16:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Én is ezért nem nagyon merek próbálkozni az nfc fizetéssel, nem akarom hogy hülyének vagy "ügyeskedőnek" nézzenek. Pedig olyan kényelmes lenne, automatáknál, önkiszolgáló kasszáknál szeretem, de pénztárossal nincs idegzetem harcba szállni, így marad a tárca után kotorászás. Pedig örültem mikor meglett az új telefonom nfc-vel. :(
2020. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%
Van ilyen. Én még kártyával se szívesen fizetek nem hogy mobillal.
2020. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%
De azért a kártyát nem olyan nagy dolog magadnàl tartani ha már pénzt nem vagy hajlandó. Új még ez a mobil fizetés, és hülyék mindig lesznek.
2020. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%

#3

Persze, csak én pl. a táskám legaljára szoktam elásni a tárcám (direkt, hogy ne tudja senki kiszedni), a telefonom meg kéznél van. Pár perc kotorászást spórolna, ha nem kéne előszednem a tárcát. Ha meg táska nélkül ugrok ki boltba, akkor meg nem kéne kézben cipelnem a tárcám csak azért. :/

(#1 voltam)

2020. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%
Lehet lepontozni nyugodtan nem hat meg, de én akkor se értem hogy miért akarnak az emberek már mindent mobillal csinálni. és ha pont kikapcsolna mikor fizetsz vele és még kártya se lenne nálad?? Hm?? Tudom kicsi az esély de akkor is. Az a kis bank kártya nem hiszem el hogy nem fér el nálatok.
2020. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Nehogy nekem kelljen bankkártyával meg kp-val vesződni, mert hülye a pénztáros.


43 éves vagyok, mióta lehet a bankkártyáimat apple payre tenni azóta így fizetek, az nfc nem tinikori butaság, meg nem akkora újdonság. A pénztáros meg legyen vele tisztában, hogy a XXI. században van. 10 éven belül a bankkártya adataink egy bőr alá ültetett chippen lesznek, akkor mit fog szólni!???

2020. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

#5


"és ha pont kikapcsolna mikor fizetsz vele"

Basszus, mi lenne ha... miért kapcsolna ki? :D


"Az a kis bank kártya nem hiszem el hogy nem fér el nálatok."

Azt a kis bankkártyát eszem ágában sincs csak úgy egymagában hurcolni - épp azért mert kicsi. Egy pénztárca meg már nem kicsi, és elfoglal egy kezet....

2020. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
Meghibásodott vagy lemerül. Én nem értem az ilyen embereket. Már az életüket is a telefonra bíznák. Kis kártya tartóba rakod és ennyi. Ki rakja a bank kártyát a tárcába? Én biztos nem.
2020. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
#8: Én is a tárcámban hordom a bankkártyát. Pont azért, mert kicsi. Így önmagában könnyebb kirántani, elveszíteni.
2020. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
El lopják a tárcát aztán oda a kártyád is, meg így praktikusabb. Aki kirantja az idióta arra már nem tudok mit mondani. Mondjuk farmer zsebből nehéz lenne.
2020. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!