Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alex név használata Magyarorsz...

Alex név használata Magyarországon?

Figyelt kérdés
AFAB-ként (assigned female at birth, születéskor nőneműként elkönyvelve, nem tudom jobban fordítani) hivatalosan megváltoztathatom a nevem Alex-re? (Köszönjük 33-as...)

2020. aug. 1. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Hallottam olyat, hogy egy nőt (Alexandrát) a kollégái Alex-nek becéztek, de ez csak becenév volt.

Úgy tudom, hogy Mo.-on lehetséges a keresztnév megváltoztatása is, illetékkötelesen.

Anyakönyv-vezetőnél érdeklődj, nagyobb városban, ők talán informáltabbak, inkább találkoznak ilyen kéréssel, kérdéssel.

2020. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Ment a pipa
2020. aug. 1. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Alexandra vagyok, az angoltanárom Alexnek becéz. Hát, nem ő a kedvenc tanárom...maga a név nekem szimpi, ha nem engem becéznek vele :D
2020. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez aranyos :D köszi a választ:)
2020. aug. 1. 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért, de nemtől függetlenül az Alex az kutya név. Miért akarsz kutya nevet? Akkor már miért nem Bodri?
2020. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, akkor inkább Buksi leszek.

Képzeld, én már találkoztam Alex nevű lóval is. De ami mégfontosabb, emberrel! Szóval a “kutya név” kijelentéssel nem értek egyet.

2020. aug. 1. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam Manci nevű lovat is említeni. Akkor a Manci az lónév? Gyatra a logikád, kedves 5-ös. Ugyancsak hallottam Néró nevű kutyáról (direkt olyanra képezték ki őt, hogy durva legyen, mint Néró császár). Akkor szerinted Néró az kutyanév?
2020. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, erről beszélek én is.. 😅
2020. aug. 1. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8,

alighanem az #5 vagy. Te nem erről beszélsz, mert Te kijelentetted, hogy az Alex kutyanév, én pedig kérdeztem, hogy a Manci, Néró akkor állatnév?

2020. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ssaa, én írtam a 8-ast, a kérdező vagyok :D a GyK jelzi, hogy kérdező kommentje, ha minden igaz..
2020. aug. 1. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!