Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Facebookon/Instagramon miért...

Facebookon/Instagramon miért van az, hogy az ismerőseim képeit jóval többen lájkolják, mint az enyémet? Csak mert őket többen kedvelik?

Figyelt kérdés
Nekem barátaim, haverjaim, társas élményeim nem nagyon vannak, ha felrakok valami képet vagy történetet akkor az olyan, hogy elmegyek egy helyre egyedül, csinálok valami tájképet mondjuk egy tóról, aztán felrakom. Megnézik, páran talán lájkolják is a képet, de ennyi, elég kevesen alapvetően. Más meg felrak egy képet facebookra meg Instagramra, hogy ott horgászik egy kis tó partján a haverjaival, aztán jön rá közel 100 lájk. Ennyivel többet ér egy olyan kép, amin emberek vannak, ami valami tevékenységet ábrázol, mint egy tájkép? Vagy pusztán őket jobban kedvelik tényleg és ezért kapnak több lájkot a képekre?
2020. aug. 6. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg több ismerősük van és nagyobb társasági életet élnek, ezek miatt pedig nagyobb eséllyel kapnak like-ot.
2020. aug. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, de ez elég egyértelmű.


Egyrészt a haverok családja, ismerősei is pluszban belájkolják, akkor is ha alig ismerik azt, aki feltöltötte a képet.


Másrészt az extrovertált ismerőseid több emberrel tartja a kapcsolatot, ezért is érdekli őket jobban az ő tartalma, meg gondolom az ismerős is lájkolgatja az ő képeiket cserébe :)

2020. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Te lájkolod az ismerőseid képét? Ez adok-kapok alapon is megy.Neki nagyobb az ismerősi köre.
2020. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

“Nekem barátaim, haverjaim, társas élményeim nem nagyon vannak“

Ez az ok, pontosabban az, ha nincs sok ismerősöd és még netán közülük is csak néhány emberrel vagy jóban.

Ha meg egy képen szerepel mondjuk 10 ember, őket meg is lehet jelölni, és akkor az ő ismerőseiknek is feldobja, simán eljuthat így több ezer emberhez is.

2020. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Szoktam kedvelni az ismerőseim fotóit, de fordítva ők sosem az enyémet. Pedig kedves vagyok velük élőben is, semmi rosszat nem lehet mondani. Én se értem, de hát ez van. Hidd el nem a like-o száma számít, kutya se foglalkozik ezekkel. Tedd fel az új fotódat magadnak, azért mert neked tetszik, aztán szard le ki mit gondol.
2020. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy nepszeru.
2020. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Pont ezért rossz ez a facebook-os online világ. Az alapján ítélnek meg, hogy hányan kedvelik a fotódat. Mi van akkor, ha valaki nem az a társaságközéppontja, népszerű típus? Máris értéktelenebb a többi embernél? Hát nem, pedig mégis ezt súlykolják a másikba. Személy szerint én se vagyok egy tipikus 1000 like-os ember, de engem nem is érdekel, ettől függetlenül szoktam kedvelni azoknak is az embereknek a fotóját, akik az enyémet nem. Nem attól leszek valaki, hogy mennyire vagyok népszerű a facebookon vagy azon kívül. Bőven elég nekem a saját kis társaságom. Semmi kedvem s*gget nyalni, hogy aztán elmondhassam van pár emberrel több “barátom”. Ugyan, hagyjuk már.
2020. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 leírta nagyjából, amit én is szerettem volna.

Több embert ismerhetnek és velük szorosabb is lehet a kapcsolatuk, ezért kedvelik a képeket többen. Ha több személy van rajta, akiket be is jelöl már kapásból többen látják. Ebben az esetben a bejelölt ismerősök ismerősei is kedvelhetik, mert megjelenik nekik, hogy xy-t megjelölték itt és itt. Ha valaki odadob vagy 15 #-et, már akkor többen látják, mert többen követik ezeket (Instagram esetén).

2020. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!