Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Frank név magyar név? Hogy...

A Frank név magyar név? Hogy kell kiejteni, becézni?

Figyelt kérdés
Egyik új ismerősömet hívják így, és fogalmam sincs, hogy szólítsam. Minek lehet ezt a nevet becézni? Egyáltalán úgy kell kiejteni, mint ahogy le van írva? Ti ismertek ilyen nevű embert, hallottatok ilyen névről? Én nem is tudtam, hogy létezik. 😄

2020. aug. 6. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyar. Kérdezd meg az ismerősödet, hogyan szólítsd. Én random magamtól nem kezdenék el senkit becézgetni. Angolosan "Frenk"-nek ejtik.
2020. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Echte német név. Abból is ha emlékezetem nem csal, akkor Bajor.
2020. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan sváb felmenői vannak. Német eredetű a név, de itthon is anyakönyvezhető. Ugyanakkor van a névnapja, mint a Ferencnek (bár annak a német analógiája a Franz).
2020. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2: Bajorországon belül is a Frank régió: Van Oberefranken, Unterfranken és Mittelfranken is. :) (felső- alsó- és középső)


[link]

2020. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem magyar eredetű, de kiejteni szerintem magyarosan kell. A biztonság kedvéért kérdezd meg az ismerősödet. Én sem tudtam, hogy lehet ilyen nevet adni, de szerepel az MTA Nyelvtudományi Intézete által anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevek jegyzékében, itt tudod megnézni:


[link]

2020. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Germán eredetű név, a frankok törzsének nevéből származik. Úgy ejtjük, ahogyan írjuk.
2020. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszi 4-es, akkor jól emlékeztem.
2020. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép név. Kérdezd meg, hogy szólíthatod. Ha nekem lenne ez a nevem, akkor angolosan kérném, hogy hívjanak, és azt lehet becézni mondjuk Frankie-nek, de őt nem hiszem, hogy így kell hívni, ezért kérdezd meg.
2020. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Frank név adatai


A Frank utónév férfi keresztnév. A hivatalos naptárakban egyelőre sajnos nem szerepel. A kibővített naptárak szerint a következő napon köszönthetjük fel: Október 4.

Jelentése: kora középkori germán néptörzs nevéből való, eredete: germán eredetű német név. Ha gyermekünknek ezt a keresztnevet szeretnénk adni, akkor ezt minden probléma nélkül megtehetjük ugyanis hivatalosan anyakönyvezhető.

Számmisztika


Talán nem is sejtjük, hogy életünket mennyire befolyásolhatja az, hogy mi a nevünk, illetve nevünk betűiből kiszámolható számérték. Minden szülő a legjobbakat kívánja gyermekének, és azt reméli, hogy élete tele lesz szerencsével, és a baj messze elkerüli majd. Ám sokan nem tudnak arról, hogy az, hogy milyen nevet adnak a kicsinek születésekor, az egész életét erősen befolyásolhatja. A számmisztika szerint nevünk legalább annyira fontos, mint születési dátumunk.


Ennek az egyszerű technikának a segítségével ki lehet számítani adott név rezgésszámát, ezáltal pedig kideríthetjük, hogy milyen energiát vonz magához.


A betűk számértékei:


A, J, S B, K, T C, L, U D, M, V E, N, W F, O, X G, P, Y H, Q, Z I, R

1 2 3 4 5 6 7 8 9


A fenti táblázatból keressük ki a név betűit, ezután a kikeresett számokat adjuk össze. Ezután ennek a számnak az egyes számjegyeit is adjuk össze egészen addig, amíg egyjegyű számot nem kapunk. Ez a szám a rezgésszám!


Frank rezgésszáma:


F + R + A + N + K = 6 + 9 + 1 + 5 + 2 = 23 = 2 + 3 = 5


Jelentése, értelmezése:


5.: A határok nélküli szabadság embere


Ez az ember, az egész életét optimistán éli, tele élvezettel és szenvedéllyel. Szerencse mellette áll, ám ő nem tervez előre, és inkább a pillanat örömét szereti élvezni. Könnyen lelkesedik, ám ez a hirtelen jött lelkesedés hamar elillan. Életét könnyedén veszi, bizakodó, és reményekkel teli.

2020. aug. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
65%
Nekem Frank Debóra a nevem MAGYAR név.....és úgy ejtjük ahogy le van írva
2020. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!