Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik azt hitték, rossz,...

Akik azt hitték, rossz, szerencsétlen, sikertelen életük lesz, aztán végül mégsem így történt. Mi a történetetek? Mi lettél? Mi hozta meg a változást?

Figyelt kérdés
Most nem olyanra gondolok, hogy pl: nagyon szegény vagy és benned volt, hogy tanulsz és a végén jobb lesz, hanem aki mondjuk középiskolától kezdve azt gondolta, a családi balszerencse kísérti, negatív hozzáállás vagy pozitívan állt hozzá, végül mégsem sikerült xy ideig.
2020. aug. 7. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Anyám végre kidobta a sóher, abuzív apámat aki 4 éven át csalta és minden pénzünket a saját hobbijára meg a szeretőjére költötte.

Utána exponenciálisan felfelé ívelt a családban mindenkinek a "szerencséje", anyám talált egy normális fickót, újra házasodott, hozzá költöztünk, van egy szép házunk, kertünk, tesóm abbahagyta a bulizást, ivást, elment tanulni, lett egy állati jól fizető szakmája (van most már saját lakása, felesége, úton van a baba), én meg elmentem egyetemre és most dolgozok a 3. diplomámon.

2020. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
azt gondoltam, hogy alkalmatlan vagyok bármiféle munkára, mert annó csak gimnáziumba volt szabad mennem, nehogy legyen egy használható szakmám is, mert akkor a végén még nem lennék teljesen kiszolgáltatva a szüleim akaratának, és csinálhatnék dolgokat amiket ők nem akarnak. de csoda történt, és egy hely felvett végül konyhai kisegítőnek. nem nagy karier, de van saját keresetem, vagyis többé nem kell az apámnak engedelmeskednek, és anélkül szabadulhatok meg tőle, hogy hozzá kéne mennem egy másik abuzív fszhoz, hogy eltartson házirabszolgájaként. most nagyban tanulom tervezni a jövőmet, mert gyerekkorom óta úgy éltem, hogy "majd apa megmondja mit kell csinálnom" de most elkezdtem saját döntéseket hozni (ne gondoljatok semmi nagy dologra, csak kiválasztottam, melyik szakmát és mikor szeretném elkezdeni, én döntöttem el, hogy milyen szőnyeget veszek a saját kis lyuk lakásomba, és olyan hajat vágattam a fodrásznál amilyet én szerettem volna)
2020. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régóta voltam munka nélkül, végül tavaly az önbizalomhiányomat legyőzve megpályáztam egy közfoglalkoztatotti állást, amit mára felemeltek minimálbéresre. Nem nagy szàm, de nekem ez is sikerélmény. Azt hittem, hogy a híd alatt fogom végezni...
2020. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Születésemtől kezdve egy agresszív, alkoholista játékgép függő apám volt. Nagyjából kicsit óvoda előtt óta vannak emlékeim amikre emlékszem. Kicsi gyerekként azt gondoltam, hogy lehetetlen lesz bármit elérnem, mert szegény vagyok és néha enni sincs ezért nem fogok megnőni, nem fogok tudni suliba járni stb., amikor kicsit idősebb lettem kb 6-7 éves akkor már az volt a gondolat, hogy azért nem fogok semmit elérni, mert apám rossz hírneve és tartozásai fognak lekötni a porba. Anyám egy nagyon jó döntést hozott, mikor 7 éves voltam és lelépett velem és nővéremmel, mint a szél és bekerültem nevelőapám családjába, mintha egy idegen bolygóra kerültem volna.. Nevelőapáméknál volt mindig étel bőven, minden nap volt hús, volt üdítő és még csokit is kaptam sokszor, nem veszekedte egymással az emberek és segítettek egymáson, ha volt valami. Nem voltak eleresztve, sima csóka gyári munkával és pár földel és kecskével aki maszekban henteskedik, de alkoholt egy kortyot nem ivott, picit félelmetes fickó volt és szigorú, de sajátjaként nevelt. Valahol 10 éves korom körül kezdtem rájönni, hogy menni fogok nekem bármi amit akarok, mert jól összerakott rafinált szemétláda vagyok, aki megoldja a saját problémáit. Most vagyok 23 kb 360-400 a keresetem és a sikeres vizsga után megyek egyel fentebb aminek 400 felett van az alja. Akinek van kérdése az sikítson igyekszem megválaszolni.
2020. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!