Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit vielen Dank, vagy mit...

Mit vielen Dank, vagy mit vielen Danken?

Figyelt kérdés
Most irtam a németeknek hivatalos levelet, szerintem rosszul irtam ..

2020. aug. 7. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vielen Dank! Mit nélkül?
2020. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

KöszönetTEL


Azota màr megis talaltam

Beirtam a googlebe hogy mit vielen Dank es ki is dobta

2020. aug. 7. 13:27
 3/12 A kérdező kommentje:
Levél végi zàroszo ezert köszönettel: xy alairas
2020. aug. 7. 13:28
 4/12 anonim válasza:

Helyesen: "Mit vielem Dank" (mit+Dativ, ezért -m végződés)


Német ismerősöm szerint lehet így is írni, de én még sose találkoztam vele, szóval nem nagyon gyakori. Inkább külön írják a levél végére, és utána elköszönnek, például:


Vielen Dank( für Ihre Hilfe)!

Mit freundlichen Grüßen,

aláírás

2020. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A neten n-el talàlom leginkabb.

Mit vielen Dank


Lehet külön alkalmazzàk elköszöneskor, csak sok levelet lezartam mit freundlichen Grüssen -nel

(Amugy màr kivették hivatalosan a ß-t ès ss van helyette, volt koràbban egy modositàsuk, több màs is vàltoztatasra került, de nem alkalmazza mindenki a németeknél az uj aktuàlis elemeket)


Es szoval nalunk ugye vagy tisztelettel xy

Vagy köszönettel xy a vége altalaban, igy ez utobbit is alkalmaztam most.

2020. aug. 7. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Tévedésben van, az új helyesírás szerint VAN, ahol nem a ß-t használják, hanem helyette ss-t kell írni és VAN, ahol továbbra is a ß a helyes - erre vannak szabályok, de túl hosszú lenne itt leírni.
2020. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen mit vielem Dank a jo. Jobban utananyomoztam.

Köszi a többit is.

En nem merültem nagyon bele a modositàsokba, csak àtfutottam. Köszi a bövebb infot erröl is

2020. aug. 7. 22:01
 8/12 Rick Mave válasza:
100%

Igen, nálunk - tehát a magyar nyelvben - így van (tehát -val-vel). De ne erőltesd ezt a németben, mert nálunk (most váltok és innentől német vagyok) ez egy igen szokatlanul hangzó forma. Ahogy az a német ismerős mondja (4/5), lehetne így is írni, de sosem szoktuk, mert a "mit" és a "Dank" nem passzol össze úgy, ahogy pl. a "mit freundlichen Grüßen" esetében.


Hamár mindenáron "mit", akkor >> mit Dankbarkeit und Hochachtung ... köszönettel és tisztelettel. De ez manapság már elég dagályosan hangzik, a mai modern német kommunikációban nem használunk ilyen régies fordulatokat.

2020. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen köszi.

Nekem is volt màr ilyen sejtésem erröl hogy a mit képzöt inkabb megfoghatobb dolgokra alkalmazzàk csak,es nem fogalmakra. Igy sokszor voltam bajban is mert furàn néztek pl ha kerdezni akartam olyat, hogy mi lett, mi törtent xy -al? Miröl volt szo z-vel?

Valahogy mintha ök ezt amugy is hanyagolnàk. Es inkabb màshogy fogalmaznak.


Pedig en talàlok olyanokat hogy pl reden+mit

Treffen+mit


De mintha kerülnék. Vagy nem is tudom.

2020. aug. 7. 23:10
 10/12 Rick Mave válasza:
A "reden mit", meg "treffen mit" az teljesen rendben van. Amit írtam, az kizárólag a "Dank" főnévvel való használatra, pontosabban nem használatra vonatkozik.
2020. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!