Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, aki úgy...

Van itt olyan nő, aki úgy döntött, nem alapít családot és nem követi a klasszikus társadalmi elvárásokat? Mesélnél nekem az életedről? Megbántad? Vagy boldog vagy?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járó nő vagyok. Nekem teljesen más elképzeléseim vannak a jövőmmel kapcsolatban, mint a körülöttem lévőknek. Nem szeretnék gyerekeket, és abban sem vagyok biztos, hogy valaha képes leszek szerelembe esni. (Ez még persze változhat.)

De tudom, hogy ha más utat választok, azt sokan nem fogják elfogadni, például a szüleim sem...

Ha van köztetek olyan aki hasonló életutat járt be, kérlek írjátok le, ti hogyan élitek ezt meg, mi az amit másképp csinálnátok, vagy semmin se változtatnátok? Köszönöm szépen előre is a tapasztalatokat. :)



2020. aug. 7. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Én is így voltam anno mint Te. Egészen 35 éves koromig, amikor is jött a nagy szerelem, és a gyerek is egy év múlva. Sose gondoltam volna még 33 évesen sem. De nem bántam meg, sőt! 😊
2020. aug. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Én több mint 2x annyi idős vagyok, mint te, nem alapítottam családot, és nem változtatnék semmin.

Tudom, hogy nekem nem ment volna az együttélés, gyereknevelés. (próbáltam, és tényleg nem ment, szerencsére gyerek nem lett)

Van több hobbim, sportolok, tanulok. Gondoskodom anyámról. Dolgozom. Én nem bánom, hogy így alakult, úgy érzem, teljes életet élek.

2020. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én csupa olyanba lettem szerelmes, aki nem akart velem családot. Aki meg belém lett szerelmes, azt én nem tudtam szerelemmel szeretni. Nem volt testi vonzalom, anélkül meg csak viszolyog az ember, hiába áldott jó ember az a férfi. Sok együttélést látok, ahol jól megvannak együtt, szerelem nélkül. Hogy ne legyenek egyedül. Én nem bírtam olyannal élni, akivel nem jó a testiség.
2020. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen vagyok.

Egyáltalán nem bántam meg. Eleinte úgy álltam hozzá, hogy amíg nem lesz normális, már-már unalmas életem és amíg marad bennem valami, amit gyerekkel a nyakamon nehéz lenne megvalósítani vagy lehetetlen, addig nem vállalok gyereket. Aztán úgy alakult, hogy egyre jobban undorodtam a terheshastól meg a szüléstől, így már csak az örökbefogadás jött szóba. Viszont út közben rájöttem, hogy több ötletem van az életemre gyerek nélkül, mint gyerekkel.


Viszonylag fiatalon volt lehetőségem külön költözni egy kicsi lakásba, itt éltem a párommal 7 évig, amíg el nem végeztem az egyetemet és be nem dolgoztam magam a szakmába. Szerettem sportolni mindig is, de együtt sok sportágat kipróbáltunk (jelenleg is), jártuk a természetet, táncoltunk, utaztunk, nagyon jó érzés volt elkezdeni így élni és érezni, ahogy kinyílik a világ előttem. Halmoztuk az ötleteket és összeházasodtunk. A karrierünk felfelé ívelt, egyre inkább megszedtük magunkat egy nagyobb lakáshoz, végül elköltöztünk. Ezzel egy álmom vált valóra és ekkor azt hittem, ez majd elindít bennem valami anyai ösztönt, hiszen minden adott. De végül nem jött semmi. Egy fikarcnyi vágy sem arra, hogy gyereket vállaljak. A szakmám pörög, jól élek és nagyon jó a kapcsolatom a párommal, aki szintén nem vágyik gyerekre egyáltalán. Ha becsúszna valami, az visszavetne minket anyagilag és életminőségileg is 10 évvel, korban pedig szerintem előre 10 évvel. Nem érzem úgy, hogy jó anyja lennék a gyerekemnek, valami ellenszenvet éreznék vele szemben, amiért megszakította ezt a néhány éve tartó szép időszakot... És ahogy öregszem, úgy vagyok vele, hogy a nyugodt, kényelmes időskorra akarok felkészülni és 60 előtt jóval leállni a munkával, nem pedig egy újabb kacifántos történetre egy gyerekkel. Ehhez nagyjából még egy ház ára kellene, amit most kell elkezdeni összeszedni.


Sokan fogják neked azt mondani, hogy változni fog még a véleményed, nem számít, mit gondolsz most, nekem is ezt mondták. De így 35 felé már csak mosolygok ezen. Bízom benne, ha 40 fölött leszek, majd elhiszik nekem, hogy tényleg nem akarok gyereket.

2020. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

A gyerek hiánya miatti bankodas általában akkor jön, amikor már elmulik a menopauza, lelassulsz, atretekeled az életed, és van, aki rajon, hogy valami mégis hiányzott/hiányzik.


Szerencsés az, akinek ez az érzés nem jön elő idősebb korban sem.

2020. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem alapitottam családot, mert nem találtam meg az igazit szülőkepes korban. Amikor rátaláltam, már késő volt. Azért sátoros ünnepeken rossz érzés, hogy a barátnőm az unokájával sütöget a konyhában, én pedig nem. Mardosott évekig, de már elfogadtam. Azzal vigasztalom magam, hogy úgyis egyre romlottabb ez a világ, legalább nem kell aggódnom értük.
2020. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
6-os, de legalább megtaláltad az igazit, ha később is.
2020. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez igen, igaz.
2020. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
Ismerek pár ilyen nőt, különböző életkorokban járnak. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél idősebb vki, annál jobban megbánja ezt az életvitelt. Idoskorra elmaganyosodnak. Ettől függetlenül fenntartom, hogy vkinek tényleg jó így, de én még olyat nem láttam, aki őszinte lett volna ebben időskorban.
2020. aug. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
67%
Az általános társadalmi elvárások közül csak a gyerekszülést nem fogom teljesíteni, 30 vagyok és egy porcikám sem kívánta soha életemben.
2020. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!