Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha összehajtasz egy A4-es...

Ignis Subdialis kérdése:

Ha összehajtasz egy A4-es lapot, akkor hosszában vagy széltében hajtod először?

Figyelt kérdés
Tehát a hosszabbik vagy a rövidebbik oldala mentén hajtod meg először?

2020. aug. 8. 09:50
A kérdező szavazást indított:
Széltében hajtom össze először (A5 méret)
Hosszában hajtom össze először
Változó: hol így, hol úgy
80 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, milyen forma a végleges cél
2020. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Levél? Először hosszában, aztán keresztben kell, az írás értelemszerűen belül legyen, a hajtás pedig a boríték alján, így késsel felbontáskor nem sérülhet a levél.
2020. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Színével befelé hosszában felhajt az alja, felében balról jobbra elérjük a negyedet. Borítékban címzés oldalát nézve, bal felső sarokhoz esen a négy sarka a levélnek. Hogy ha késsel nyítnák a borítékot, ne vágják szét a levelet.
2020. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A végcél a negyedére hajtás, azaz kétszer félbehajtás. ;)

Van, aki nem rázza először a boríték aljára a levelet, mielőtt vág...? :D

2020. aug. 8. 11:14
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha felül van a hajtás, a papírvágókéssel is simmán szétszeleteled a levelet. Hiába van leütögetve az élén.
2020. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
84%
sima papírt először hosszában, aztán széltében. Levelet ha ebbe a hosszúkás borítékba kell tenni, akkor úgy hogy először az alsó részét felhajtom, utána a felső részét le és utána az egészet még ketté középen.
2020. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Így is, úgy is A6 lesz belőle, de attól függ, mi a cél. Levelet először hosszában, utána keresztben szoktam, így láttam a hivatalosaknál is.
2020. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy szoktam, ahogyan a 7. válaszoló, de a többiek válasza is helyes. Hangsúlyozom: én úgy, ahogyan a 7-es.
2020. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában dolgozatot hajtok félbe. Gimiben és egyetemen is hosszában félbehajtva kérik. De csak ebben az esetben teszek így. Ez a laphajtásaim 97%-át teszi ki.
2021. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hivatalos levelet hosszában, magánt keresztbe ( bár ilyet már nagyon régen írtam) megírás előtt, és úgy is írom meg.
2023. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!