Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élnél a belvárosban? Ha nem,...

Élnél a belvárosban? Ha nem, számodra melyik Budapest legjobb része?

Figyelt kérdés
Nekem sok van. Kőbányán is találok magamnak élhető részeket, de Újpalotán is, tetszik Budaörs egy része is meg Rákoshegy is. Jelenleg a belvárosban lakom, de egyre inkább fontolgatom a kiköltözést.
2020. aug. 11. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Újpalotán élek, és szeretem ezt a környéket, elég nyugis. A Pólus Center is itt van tőlem egy kőhajításnyira.

A belvárosba nagyon szerettem bejárni dolgozni (az Uránia Színház közelében voltam), imádtam azt az igazi, hardcore, nyüzsgő budapesti hangulatot, ami ott uralkodott, de élni már nem bírnék egy olyan helyen. Arra a napi 8-10 órára pont elég volt.

2020. aug. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ez a legjobb része: [link]
2020. aug. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
2, 12, 3. kerületek hegyvidéki városrészein kívül máshova nem költöznék. Fák, panoráma, szép házak, normális emberek miatt. Ha anyagilag nem engedhetném meg, akkor is ezekben a kerületekben laknék, csak valamelyik lentebbi részen.
2020. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, a belvárosba akarok majd költözni, vagy ha ott nem találok megfelelőt, akkor minél közelebb hozzá. V. ker., VI-VII belsőbb részei (mínusz a bulis utcák), nagyon maximum a budai oldal hidak környéke.
2020. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem, nekem az nagyon élhetetlen környék, csak a házak, szűk utcák, minimális zöld, gyerekkel sem jó. Mi most Angyalföldön lakunk, beljebb nem nagyon mennénk, esetleg még egy kicsit tovább kifelé, amíg elér a metró vagy villamos. Itt már viszonylag szellősen vannak a házak, sok a zöld terület, gyerekek is jól érzik magukat.

Belvárosba nappal még csak-csak, munka miatt oké, de ott lakni azt már nem, köszönöm.

2020. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Eleve a városban nem élnék szívesen, de ha nagyon muszáj akkor valamelyik szélét választanám.

2020. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a feneketlen tó mellett lakok, nem rossz, valószínűleg itt is fogok megöregedni, de szívesebben élnék vmi zöldebb részen. Bp legtöbb részén nem laknék, de sétálni szeretek a városban, csak lakni jobb lenne olyan helyen, ahol csönd van, és nincsenek közel a szomszédok stbstb
2020. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én még csak nem is szívesen dolgoznék ott.

Igazából már a Hungária körúton belülre nem szívesen megyek.

Sűrű beépítettség, szűk utcák, brutálsok ember, kevés zöld.

De pl Bécs belvárosában se laknék. Tisztább, nincs bűz, de sok ember, fátlan utcák vannak..

2020. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagy részével teljesen egyetértek. Csavarogni jó, de élni már sok.:)
2020. aug. 11. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindegy: a külső részen is meg tudja az ember találni önmagát, ugyanúgy a belsőben is.
2020. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!