Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Foglalkoztat-e az, hogy...

Foglalkoztat-e az, hogy milyen státuszban vagy-e a közösségben és ha igen, milyen magas a társadalmi státuszod?

Figyelt kérdés

Egy kutatást tervezek a kérdésben is megnevezett témakörben. Szeretném meghatározni az emberek egyéni státuszindexét, ami azt mutatná meg, hogy nagyjából hol van az individuum helye a társadalmi hierarchiában.


Ebben kérném segítségeteket.


Érdekelne az, hogy mit gondoltok, miben mutatkozik meg a társadalmi státusz, és mik azok a momentumok, amik adott státuszcsoportra jellemzők.


Természetesen az is érdekel, hogy látjátok ti magatokat, milyen a státuszindexetek, és az is, hogy az elgondolásotokat mire alapozzátok.


Korábban végeztem már az emberi jellemmel kapcsolatos felméréseket, de ez a téma ebben a formában még nem teljesen tisztult le. Természetesen vannak predikcióim, milyen faktorokat kívánok a kutatásba beletenni, hisz azért az elmúlt évek tapasztalata némi sejtéssel "ellátott", de kíváncsi lennék minden meglátásra!


Köszönöm előre is, ha válaszolsz, legyen az komment, vagy privát.



2020. aug. 13. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég macerás, inkább csinálj szerintem egy kérdőívet amit ki lehet töltani.
2020. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem, de ember vagyok így néha engem is elvakít egy egy pillanatra.


Szóval tudom élvezni kiszállok új családi terepjáróból, előveszem az Iphone 11 Promat stb... , de utána büntudatom van realizálom hogy ez nagyon gáz.


Szerencsére csak nagyon ritkán fordul elő és akkor is csak pár pillanatig tart a fejemben.

2020. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel milyen státuszban vagyok, nem érdekel mások véleménye. Nem tudom milyen a társadalmi státuszom, nem értem hogyan kérdezed. Nem magas, ha úgy érted, hogy keresem-e a közösséget. Nagyon nem keresem. Ha meg úgy kérdezed, hogy egy adott közösségben: Akkor magas, mert aktív vagyok a beszélgetésekben, akivel megtalálom a hangot, szeretik a vicceimet és próbálok mindig kedves is lenni.

Munkahelyen érdekel csak, hogy ne nézzenek kutyának. Amúgy nem foglalkoztat milyen a státuszom meg mások mit gondolnak.

Nem akarok mindenkit szeretni, nem akarom hogy mindenki szeressen, és nem akarok senkinek megfelelni, nem kell nekem mindenkit ismerni, mindenkivel jóban lenni. A saját céljaim érdekelnek, és maga az, hogy majd én adjak valamit a nagyon nagy közösségnek, aki nyitott rá.

23/N és nem Budapest-i, ha ez is számít

2020. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

A társadalmi státuszt sajnos már régóta szinte csak a pénz és a hatalom testesíti meg, nem pedig az intelligencia, az önismeret, az emberség.


Ezen az oldalon nem kapsz valós adatokat, azt sem fogják érteni, mit írsz. :D

2020. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, tudom, hogy a pénz és a hatalom a domináns, de én nem csak ezeket a tényezőket szeretném szem előtt tartani. Sőt, ezeket háttérbe szeretném helyezni.

A felsorolt faktorok igen hasznosak.

2020. aug. 13. 16:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvass Jordan Petersont, o eleg melyen fejtegeti a dominancia hierarchiák pazjchologiai hatasait.


En szemelyesen azzal mutatom a statuszom, hogy tiszteletremelto pizicioban dolgozok, jo vagyok abban amit csinalok, szép a lakasom, utazok, csinos a barátnőm, stb. Mivel masok altalaban ilyenben latjak a statuszt.

2020. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Saját magammal szembeni státuszindexem, ami számomra egyre fontosabb: több legyen bennem a jó, mint a rossz, amit nem is olyan egyszerű megvalósítani a mai világban. Folyamatos önvizsgálat kell hozzá.

Hogy társadalmilag ezzel az elvárásommal hol helyezkedem el? Szerintem a béka feneke alatt. De arra mindig van lehetőségem, hogy megválasszam azokat az embereket, akikkel érdemes együtt lenni.

2020. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes gondolatokat boncolgattok; csak így tovább, nagyon hasznosnak érzem soraitokat.


Akkor eddig ami szóba került, mint tényező: önismeret, intelligencia, pozíció, a legközvetlenebb ismerősök státusza, emberiesség.


Vajon az alázat, a jövőre vonatkozó reális kilátások és a stresszkezelsé belefér ebbe? Mit gondoltok?

2020. aug. 13. 16:56
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

*Foglalkoztat-e az, hogy milyen státuszban vagy-e a közösségben és ha igen, milyen magas a társadalmi státuszod?


Nem. Sosem érdekelt.

2020. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az valódi alázat, amivel nem húzod le önmagad, hanem inkább felemel, nagyon nehezen teremthető meg, ahhoz önismeretileg már elég magasan kell lenni. Számomra példaértékű egy ilyen ember.

Ugyancsak olyan, aki a mindennapok stresszét átlátja, megszelídíti és a hatalma alá hajtja, önmagát fejleszti vele.

A jövőre vonatkozó reális kilátások úgy tűnnek, mintha csak az egyén szempontjából lennének fontosak, ugyanakkor társadalmilag ez lenne az a tényező, amire igazán lehetne alapozni.

2020. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!