Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság ezek a célok megvalós...

Manapság ezek a célok megvalósíthatóak egy ember életében a semmiből?

Figyelt kérdés

Saját ház vásárlás, otthon teremtés, önfejlesztés, tanulás, magas végzettség elérése, olyan szakma amit szeretsz is csinálni és a világnak is adhatsz vele valamit, emellett jó anyagi háttér teremtése, elég idő a férfi és a nő kapcsolatára, a családra, főzésre, takarításra, elég idő és pénz a gyerekekre, akiket ezalatt tudsz oktatni, felkészíteni az életre, maximális odafigyeléssel és emellett megadhatsz nekik mindent, elég idő az utazgatásra, az álmaid valóra váltására, elég idő és pénz magadra, a külsődre és a hobbijaidra, szenvedélyeidre, pihenésre.


Sokan azt mondják, túl sok mindent akarok egyszerre. Ezek így szépen sorban rövidebb idő alatt (kb 10 év) valóra válthatóak?


23/L



2020. aug. 16. 00:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A semmiből úgy értem, hogy minimális kezdő tőkével.. szóval ketten a párommal ha összegyűlik a pénzünk veszünk egy házat és ha utána suliba járnék, egyetem vagy fősuli, meg nyilván dolgoznék mellette tovább, amég nem lesz jobb állásom akkor már jöhetne a gyerek meg a kutya, macska, mellette szeretnék majd magamra is időt szánni, de én a gyereknevelést is nagyon komolyan veszem.
2020. aug. 16. 00:47
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 10 év kevés ehhez a listához. Valamint ez az életpálya nagyon egy nagy ügyvezetői élete inkább, de abból is olyan, aki már egy meglévő multin foglalja el a helyet és nem nulláról épít céget.


A sikerért és az álmokért áldozatokat kell majd hozni az életben, de ez ne hátráltasson majd.

2020. aug. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
eleve az első pont, hogy összegyűjteni egy házra elég problémás a nulláról. mondjuk kérdés hol tervezitek és mennyit kerestek.
2020. aug. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Most egyenlőre a házra gyűjtünk fázisnál tartunk. Már meg lett volna az összeg, csak mindig el kell belőle venni erre-arra, főleg most volt egy ilyen időszak, hogy teljesen elment a félre tett pénzünk, de tesszük félre továbbra is.

Akkor nehéz dolgom lesz. Ezek alap dolgok kellenének, hogy legyenek, sajnos nekünk itt csak álom ezek szerint.

2020. aug. 16. 01:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egymásnak ellentmondó dolgokat is felsoroltál, a fontos, hogy megtaláld az életben a fő prioritásod és arra koncentrálj elsősorban. Példa: ha 30 éves korodig szeretnél önerőt gyűjteni egy ingatlanra, nem nagyon fog beleférni a sok utazás.


Hasonló helyzetből indultam én is, de meg kellett tanulnom elengedni nagyon sok mindent. A mi prioritásunk a párommal a pénz és karrier volt ilyen idős korunkban, most ő 35 én 30 vagyok. Az utóbbi években sokkal kevesebb időnk volt egymásra, a külsőnkre, a főzésre és a háztartásra. Ennek pedig ára van (pl a mi esetünkben mindketten sokat híztunk a munkából adódó állandó stressz miatt), viszont most nagyon jó munkánk van, amivel jó pénzt keresünk. A következő prioritás a gyerek és a családi ház, de már kicsit visszább akarunk venni, mert nagyon húzósak voltak a mögöttünk álló évek. Ez csak egy példa, dönthetsz úgy is a pároddal, hogy ti inkább utaztok, törődtök az egészségetekkel és ráértek a gyerekkel, viszont így lehet, hogy az anyagiak miatt több időt fog igénybe venni az ingatlanvásárlás és gyerekvállalás. Ezt nektek kell eldönteni, ahogy mondtam, minden egyszerre nem tud menni, mert a nap csak 24 órából áll.

2020. aug. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Kell sok öneröű v hitel
2020. aug. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki, hogy mennyit tudsz félretenni a mostani béreddel és dobd meg az előrelépés lehetősége miatt mondjuk egy 1,2-es szorzóval. Ha abból kijön ez, akkor kijön, ha nem, akkor meg vagy pályát válzasz vagy a kezdőtőkét vállalkozásba forgatod, aztán vagy bejön vagy nem.


Két megjegyzés:

Ha gyereked lesz, az anyagilag kb 5 évvel vissza fog vetni

Ha pedig még nincs normális végzettséged és munkatapasztalatod, csapj hozzá még 5-öt.

2020. aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Valahol mindennek az alapja, hogy találjatok egy munkát amivel jól is lehet keresni és nem viszi el minden perceteket.


Fejenként egy nettó 250-300 ezres fizetés nem elérhetetlen, és még albérlet mellett is 250-300 ezret félre lehet tenni, pár év alatt megvan az önerő és onnantól kevesebb a hitel mint az albérlet.


Összességében viszont minden nem feltétlenül fér bele egyszerre és el kell dönteni, hogy korán akarsz gyereket, vagy inkább "éln akarsz" előtte, vagy magadat fejleszteni.


Amúgy az egész gondolkodásmód és beállítottság kérdése is. Van aki mindenre ráfogja, hogy nincs ideje aztán otthon ül egész nap. Mások meg simán elmennek este 8 után még edzeni meg haverokkal lógni.

2020. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Azt írod egy ember életében s 10 évet adsz??? Rövid éltű leszel :DDDD

Ha egy szakmát e röpke idő alatt akarsz kitanulni csak mekk mester leszel bár ma már azt is elismerik a sleppkörök miatt...

Te leszel a szarka, kinek álmait nem bírja a farka;)

2020. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elcsépelt, de a tanulás lesz a sarokkő, mert ha olyat tudsz, amit szinte senki más, nincs is jó alternatíva rá, és persze idővel eljutsz egy stabil, visszatérő klientúra kiépítéséig, esetleg nem is magad dolgozol már benne, akkor egy láb már tart is. Biztos hallottál már róla, hogy "hülyék az emberek", talán a napi tapasztalatod is ezt támasztja alá... Fordítsuk értelmezhető szögbe a dolgot: hiánycikk a tudás, még nagyobb hiánycikk a tanulékonyság. Még a munkaerőpiacon is elég nagyot tud menni, aki így lóg ki a sorból, hát még ha a közvetlen haszon is az övé marad, és kedve szerint vissza tudja forgatni abba, amit felépített! Ha már nagyon hosszú távon gondolkodsz, akkor álljanak nagyrészt abból a mindennapi lépteid, hogy ismét többet ismertél meg abból, ami előbb-utóbb szépen fog termelni neked.
2020. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!