Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Béla nevet miért szerepeltet...

A Béla nevet miért szerepeltetik előszeretettel humoros összefüggésekben?

Figyelt kérdés
Pl. viccekben is, de ilyen kabaréjelenetekben is a jobbára esetlen főhőst elég sokszor Bélának hívják. Ez ilyen vicces tartalommal bíró név?
2020. aug. 18. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Vicces a forma, nem a tartalom.
2020. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Egy régi név, ami a szakállas viccek berögződéseiből ered. Olyan mint a Géza, a Gizi meg társai. Ma már nagyon kevés embernek adják, ezért jó poén alapanyag maradt, mert a többség nem asszociál élő személyre belőle, hanem érti, hogy egy random férfi a szereplő.
2020. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írják.

Valahogy nekem is ilyen kabaréjelenetek jutnak eszembe róla: ilyen Pécsi Ildikó-féle nagyobb darab színésznők, feleség szerepben, Béla férjüket együtt találják egy dögös cicababával: "Béélaaa! Ki ez a nőőőő?!:-D

Szeretnek poénkodni amúgy is ezzel a névvel: Végbéla, Béna Béla, stb.

Valóban ma már kevésbé népszerű név, bár, ez több régi és nem mellesleg szép magyar férfi és női névre igaz. De én ismertem pár éve egy kamasz fiút, akit Bélának hívtak és Bécinek becézték. Meg van egy Béla nevű kollégám, igaz, ő már középkorú.

2020. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!