Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldi országokban mennyiben...

Külföldi országokban mennyiben más az emberek hozzáállása a járványhelyzethez?

Figyelt kérdés
Pl. Nyugat-Európa országaiban és az USA-ban, arra gondolok, hogy jobban odafigyelnek a járvány elleni védekezésre, a szabályok betartására, vagy kb. ugyanilyen mint Magyarországon, és külföldön is vannak sokan akik kamu dolognak tartják az egészet?
2020. aug. 20. 03:26
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Mo.-n is figyelnek, de itt a linkesedés elkezdődött: van, aki nagyon nem tarja be a maszk viselését. Külföldön szerintem sokkal jobb az arány, bár ott is vannak renitensek, mint mindenhol. Szerintem ott, ahol a szabálykövetés kultúrája kialakult, ott nem nagyon van gond ezzel az egész hozzáállással (Pl.: Új Zéland).
2020. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyanez.
2020. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Mindenhol vannak ilyen emberek. Szerinted az USA miért a legfertőzötebb? A múltkor láttam egy videót,hogy egy bolt előtt egy csapat osztotta az észt,hogy nem kell maazk,ne takarja el senki az arcát,stb. Szóval ott eléggé fittyet hanytak sokan a vírusra,csakúgy mint Brazilíában az elnökkel az élén. Meg is látszik az eredménye.

Ny-Európában vannak olyan országok pl. Spanyolo,ahol utcán is kötrlező a maszk meg kézfertőtlenítők vannak kihelyezve. Ez azokra jellemző,ahol az 1.hullám nagyon bedurrant. De szerintem a többi európai ország hozzáállása hasonló mint a miénk. Vannak lázadó nincsvírushívők,meg vannak olyanok akik igenis be tartják a szabályokat és remélik a legjobbakat.

2020. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Új-Zélandon azért nem volt nagy gond mert eleve alacsony a népsűrűség és az egész ország a semmi közepén van. Plusz amelyik új-zélandi állampolgár (nem kevés) külföldön volt éppen az ott is ragadt, senki nem tett erőfeszítéseket hogy hazakerülhessen. Erről egyik hírportál se számolt be (csak gondoltam megjegyzem, látva hogy mennyire bezzegország lett méltánytalanul).

A briteknél most nagyon szigorúan veszik a maszkhasználatot, 3200 fontra büntethetik meg azt aki zárt térben nem hord maszkot. Ettől függetlenül az előző hónapok során a kormány sokat töketlenkedett (pl. a külföldről érkezők 2 hét karanténját is csak akkor vezették be amikor pl. Magyarországon már megszüntették), a kötelező maszkhordást is csak múlt hónapban vezették be és sokan értetlenül állnak a késlekedések előtt. Ettől függetlenül elvétve látni csak olyat aki nem hord maszkot. (Én otthon döbbentem meg hogy a buszozók harmadán nem volt maszk, másik harmadán pedig csak a szájukon volt és pont ők köhögtek minden irányba)

Amerikában ahogy hallom hatalmas a kettős mérce: a demokrata államokban (ahol most drákói szigor van) minden nagylétszámú nyilvános összejövetel be van tiltva de közben majdnem 80 napja mennek a zavargások következmények nélkül. A lockdown ellen nem tüntethetsz, de a BLM mellett igen. A rongálókat beviszik majd el is engedik(!), a börtönökből is rengeteg elítéltet engedtek szabadon a covid-veszélyre hivatkozva (komoly) de az irracionálisan elnyújtott lockdown alatt egy konditeremtulajdonost letartóztattak mert ki merészelte nyitni az üzletét (nem, nem volt fekete, csak helyi kisvállalkozó aki meg is szeretne élni valamiből). Kaliforniában pedig Los Angeles polgármestere kijelentette: ha nagyobb összejövetelt tart valaki otthon annál kikapcsolják a villanyt és elzárják a vizet (de tüntetni szabad ha BLM-es vagy). Az ilyen és ehhez hasonló kettős mérce miatt többen mondták hogy nem hisznek az egészben vagy ha hisznek is fel van fújva az egész a választás miatt.

2020. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem az adott ország polgárain, hanem a helyi szabályokon múlik, hogy mennyire tartják be az emberek. Ha Magyarországon minden tömegközlekedési eszközön és üzletben lenne egy-egy kalauz, ellenőr, biztonsági őr vagy hasonló személy, aki a jelen helyzetben jogosultságot kapna arra, hogy helyi bírságot szabjon ki arra, akin nincs (vagy nem megfelelő módon van) maszk, akkor itt is mindenki rendeltetésszerűen hordaná mindenhol, mint a kisangyal. Egyszerűen csak bele kell törődni, hogy a magyar ember nem felelős, értelmes, gondolkodó állampolgár, akire észérvekkel lehet hatni, hanem rossz gyerek, aki csak addig teszi, amire anyu vagy az óvónéni megkérte, ameddig épp ott áll mellette, mert fél, hogy ha továbbra is ellenszegül, akkor kap egy fülest vagy beállítják a sarokba.
2020. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!