Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Már sok ideje abba akarom hagyni a néptáncot mert nem szeretem és nem is vagyok kifejezetten ügyes benne, de a szüleim nem bíznak meg bennem és nem engedik hogy úgy sportoljak, hogy konkrétan nem járok egyesületbe vagy edzővel mert azt hiszik hogy magamban nem fogok eleget mozogni pedig én tudom hogy tudnék és a "karanténhájat" is le kell dolgozni úgyhogy mégjobban elhatároztam hogy most sportolni fogok.


Egyébként a másik indokuk az, hogy már hosszú ideje táncolok ami szerintem nem valami jó indok...


Szerintetek hogyan kellene meggyőznöm őket?


17F



2020. aug. 20. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Már majdem felnőtt vagy, momdd meghogy nem szereted és nem fogsz járni. Mondd el h más érdekel és légy komprisszum kész. Pl ha beakarnak iratni sportra amit szeretsz azt fogadd el
2020. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyan sportot (pl konditerem), ahol van lehetőség edzővel kezdeni, hogy biztosan helyesen csináld a gyakorlatokat, aztán ha megtanultad a dolgokat, akkor már csinálhatod egyedül is.

Egy kondibérlet sokszor akkora kiadás, hogy ha már egyszer megveszi az ember, akkor nyilván eljár edzeni, mert annyi pénzt nem nagyon dobál ki a többség csak úgy az ablakon.

Az érv, ami a szülők 99%-ánál be szokott válni az az, hogy akadályozza a tanulmányaidat a néptánc. Szerintem ez pont tipikusan olyan sport, ahol rengeteg edzés van, mindegyiken jelen kell lenni, hétvégente fellépések, ahová utazgatni kell, stb. Gondolom érettségi előtt állsz, ha tovább is szeretnél tanulni, akkor pláne nem biztos, hogy akkor is erőltetik a táncolást, ha esetleg az egyetemi felvételi rovására megy a dolog.

2020. aug. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En nem egyszer ugy ertem el a célom nàluk, hogy folyamat ecseteltem x dolgot hogy szeretnék oda jàrni, ez vett körbe, ezzel keltem feküdtem, sokszor temaba hoztam, de csak ugy beszeltem rola, nem nyavajogva könyörögve (hanem csak mint erdekességet emlegetve nekik), megismertettem velük reszleteiben es elfogadtam a lemondast(!), hogy en nem jarhatok ugyan, de masokat nézhetek attol, face csopiban lehetek attol velük együtt stb, es egyszercsak azzal àlltak elém, amikor epp nem is foglalkoztam vele, elvoltam a szürke hetköznapokkal, hogy nah menj!:) kerdeztem is hàt,hogyhogy??

Es azt mondtàk annyit beszelsz almodsz màr rola, hogy màr nem gyöztük hallgatni :)

2020. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!