Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire költöttétek a ballagási...

Mire költöttétek a ballagási pénzeteket?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt kaptatok, illetve mit vettetek belőle? Mennyit hagytatok meg "tartaléknak"?


Nem ötletek keresek pénzelköltésre, csak simán kíváncsi vagyok.



2020. aug. 21. 08:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Én mindet megtartottam, semennyit nem költöttem el belőle.
2020. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
és mennyi volt a "minden"? Írtam, hogy ezt is írjátok oda.
2020. aug. 21. 08:59
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
1960-ban nem volt nálunk szokás...
2020. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Vettem egy 50 ezres huawei okosórát. Többit elraktam egy boeitekba. Minden honapban 5 ezret rakok bele a zsebpenzembol.

390 ezrem van idaig

2020. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%
1992-ben sem volt szokás.
2020. aug. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

De az látom most is szokás, hogy olyan dolgokba kotnyeleskedjetek, amihez semmi közötök...

Ha valaki azt kérdezi, hogy milyen virágot ültessen, én se válaszolok, hogy "hát nem szokásom kertészkedni, nem tudom".

2020. aug. 21. 09:11
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Az én ballagási pénzemet anyám lenyúlta arra hivatkozva, hogy milyen sokba került neki, hogy én iskolába járhassak. '98-ban volt, kb 30ezerről beszélünk.
2020. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Ezért mindig le vagyok pontozva, de én két könyvespolcos kisszekrényt kértem ajándékba. Az kb. 10 ezer forint volt akkoriban. Akkor épp erre voltszükségem, persze, gondolom, kérhettem volna valami "nagyobb" dolgot is, de hát az érettségi a mi családunkban nem volt egy nagy durranás, nem úgy nőttem fel, hogy többet lássak bele.

Pénzt nálunk semmilyen ünnepre nem volt szokás adni, kivétel a nagyon idős rokonok, akik már nem tudtak kimozdulni. Akkor meg az volt a családi szokás, hogy az ember szinte azonnal (pár héten belül) elköltötte valamire, és elvitte megmutatni legközelebb az ajándékozónak, hogy mit is vett.

2020. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
40000 volt kb, nem emlékszem, mire költöttem (pedig 3 éve volt). Szerintem kajáltam meg elmentem belőle ide-oda, nem valami nagyobb dolgot vettem
2020. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, a 6.pontban adott kommentedben érintve érzem magam (3. válaszoló). Feltettél egy kérdést, amire nemleges választ adtam. Ezzel akartam tudomására adni a fiatal (néha nagyigényű) fiataloknak, hogy nem mindig volt tejfel az élet. Én még a diplomaosztómra is csak egy inget kaptam a bátyáméktól, akik már munkaviszonyban voltak.

Nem írigykedésből írtam, amit most írtam, mert a fiaimnak, unokáimnak mi is adtunk, tehát azok közé tartozom, akik haladtak a korral (és megengedhették az ajándékozást).

Köszönöm, ha megértetted!

2020. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!