Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezen elvvel?

Egyetértetek ezen elvvel?

Figyelt kérdés

Szóval Tolsztoj azt hirdette, hogy a bűnözőket nem szabadna elítélni, mert minden ember bűnös, és a többi ember semmiben sem különb a bűnözőknél. A bűnesetekért pedig kizárólag a társadalom és a fennálló remd a hibás, semmiképpen sem az elkövető.

Ti egyet tudtok érteni ezzel?



2020. aug. 26. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem egészen értek egyet. Nyilván a társadalom hatást gyakorol az emberre, ami befolyásolja a kialakuló személyiséget. De ettől még az a hibás, aki elköveti szerintem. Minden tettednek van következménye. Ráadásul hiába változott a társadalom, vannak és voltak bűnözők. Olyan társadalom nem lesz, amiben nincs bűnözés. Tehát az egyén a hibás. A durvább büntetési módokkal és a halálbüntetéssel én személy szerint nem értek egyet, de ha megbüntetik 300 ezerre valamiért vagy életfogytiglant kap, mert megölte a szüleit, akkor azzal egyetértek.
2020. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, csak nagyon nehéz elvonatkoztatni amikor pont veled, vagy a környezeteddel történik valami megmagyarázhatatlan.

Mondok egy példát: volt egy nagyon régi 386os számítógépem. Emlek, ez volt az első gépem. Viszont nem használtam, ugy voltam vele, hogy majd pár év múlva megmutatom a gyerekeimnek. Az egész nem ért 5ezer forintot sem, viszont az érzelmi kötődés miatt, ha nem is felbecsülhetetlen, de minimum 50-100x ára lenne.

Na most történt hogy betörtek hozzánk, és elvitték ezt a gépet, meg pár vasat még, gondolom kilóra eladták. Lehetett vagy 8-10 kiló. Régi gép, volt benne anyag. Ez kb 200 ft.

Ekkora értékromlást okozni... Plusz az a sokk. Maig nem hevertem ki.


Na most ne legyen büntetés? Frászt ne, de ne sittre, hogy én fizessem hogy ehet a disznó, hanem kényszermunkára, hogy tanulja meg az érték fogalmát.

A társadalom tehet róla? Részben igen, nézzük hogy lehet javítani? Például osszunk pénzt? Vagy kötelezzük tanulásra? Munkára? Szép szavak, de amikor az számít érettséginek, ha már volt pár hónapot a sitten, akkor nem biztos hogy működnek.


Vagy gondolj csak bele, ha iszik, drogozik, jogsi nélkül autókázik, menőzik hogy 120al is tud menni faluban, aztán vagy egy szerettedet veszited el, vagy te bénulsz le örökre. Vagy mindkettő. Nem nyilik ki a bicska a zsebedben? És az önbíráskodásnál már az igazságszolgáltatás egyel jobb.


Vagy amikor valaki féltékenységből megnyomoritja a másikat egy életre.


És megannyi más eset. Jó hogy vannak törvények, amik ellen ha vét valaki, akkor büntetést kap

2020. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"mert minden ember bűnös, és a többi ember semmiben sem különb a bűnözőknél. "

Na,ez itt a faszsag. Nem mindegy,hogy valaki egy dkg milka csokit lop,vagy megöl egy embert

2020. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Mert inkább hagyni kéne, hogy mindenki azt csinálja, amihez kedve tartja?
2020. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a többi ember sem különb a bűnözőknél? Biztos, hogy így és ezt mondta?

Én itt most látatlanból megmondom, hogy milliószor különbnek tartom magam pl. Ted Bandynál és még csak lelkiismeret furdalásom sincs miatta.

2020. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!