Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek másfél millió...

Szerintetek másfél millió forint összegyűjtött pénz soknak számít egy 25 éves fiúnak/férfinak (10 hónap alatt)+fél millió forint megtakarítás?

Figyelt kérdés
Viszonyításképpen kérdezem tőletek és véleményeteket várom. Üdv.

2020. aug. 27. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez sok mindentől függ. Mi a munkája, hol lakik (otthon anyucival), van-e kocsija, szépen öltözik, vagy pazarol. Szeretettel dolgozik, vagy kínlódik, mik a tervei, van-e barátnője, családja, stb. Csak magadnak tartozol elszámolással.
2020. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 25 évesen havi 150et félretenni nem rossz kezdés.

Ha még feljebb tornázod a bevételed, akkor szépen fog nőni a megtakarított összeg is. Inkább erre koncentrálj, ne a spúrkodásra. Vállalkozz, fejleszd magad, legyél versenyképes, és vigyél haza ötször ennyit mire 30 leszel.

2020. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek nincs 1.5milla megtakarítása, szóval soknak. Persze ez nem olyan sok mint pl hogy magas a koleszterin szinted és bajt jelent. Az jó ha ennyi van :D remélem lesz még többed is, sok sikert.
2020. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen körülmények között? Mamahotelban nettó 150.000 Ft feletti fizetéssel semmi extra
2020. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Annyira nem egy hajde jó, ilyen ütemben egy pesti lakás 12-15 év mire összejön, addigra pedig már 40 környékén leszel.


Másrészt tényleg sok embernek nincsen ennyi, főleg ha jelenleg egyedül albizol, akkor ha havi 150 k megmarad, akkor kimondottan jó!

2020. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

4-es: ez a mamahotelezés kezd unalmas lenni. 25 évesen ha valaki otthon lakik az miért gáz? Ha valaki jól meg van a szüleivel és így tud félretenni akkor miért ne lakhatna ennyi idősen otthon? Költözzön el és fizesse ki a gatyáját is egy albérletre csak, hogy megfeleljen mások elvárásainak? 30 évvel ezelőtt persze ennyi idősen már mindenkinek volt lakása de már nem az a rendszer van ha nem tűnt volna fel.

Egyébként 25 évesen másfél millió forint megtakarítás szerintem tök jó és felelősségteljes gondolkodásmódod van. Így egy lakáshitel önerőhöz hamar meg lesz a kereted pl.

2020. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
150 alatt keresek szellemi munkával... vidéki vagyok, ez itt majdhogynem általánosnak számít, ha netto 200 felett kapsz, már császár vagy... Szeretem olvasni, hogy ennyire általános, hogy valaki ennyit tesz félre havonta 😂. Persze csak ironizáltam, amúgy nem irigykedem. Sőt, megnyugodtam, hogy az én megtakarításom a jövedelmemhez képest nem is számít rossznak :D. Szerintem ez teljesen elég amúgy, kérdező :)
2020. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7%

#6: Hol írtam, hogy gáz? (Esetleg te érzed annak, mert te is beestél ebbe a csapdába?)

Ha mamahotel, akkor minimális, vagy akár nulla a lakhatásra és étkezésre fordítandó összeg. ilyen helyzetben szinte gyerekjáték összerakni havi 100.000 Ft megtakarítást. Ennyi volt a válaszban. Tessék olvasni, értelmezni, és nem belelátni dolgokat.


(Egyébként én 28 évesen költöztem saját lakásba 5 éve. Szóval az aktuális rendszerben élek, tehát itt is hülyeséget láttál bele a válaszba)


#4

2020. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
#4-es önmagában a 'mamahotel' kifejezés használata lekezelő.
2020. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Havi minimum 150-et tudnék én is, de inkább többet, ha egyedül élnék saját lakásban nem anyucival. Ha anyucival akkor még többet. De van saját családom ami minden pénzzel felér. Gyűjts Te is minél többet, hogy aztán legyen saját családod akikre elmehet minden pénzed.
2020. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!