Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha le fog járni a személyigazo...

Ha le fog járni a személyigazolványom, akkor mennyivel előtte érdemes elmennem újat igényelni?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónap és lejár a személyim. Még sosem csináltam ilyent, mert csak pár éve élek az országban (így gondolom majd az állampolgársági ((honosítási)) papíromat is kell vigyem).

Nem tudom mikor menjek ez ügyben be egy kormányablakhoz? Elég később, vagy most is akár bemehetek? Később nem biztos lesz időm, jövő héten viszont van. Hülyének néznének, ha lejárat előtt egy hónappal bemennék?


Másik kérdés: ha mondjuk az 1. kerületbe van a lakcímem, de az 5. kerületbe lakok, akkor elmehetek az 5. kerületi kormányablakhoz is? És kérhetem az 5. kerületi albérletem postaládájába az iratot (anélkül, hogy albérleti szerződést kéne felmutassak)?

Vagy nekem az is jó, ha az 5. kerületi kormányhivatalba kerül a személyim, onnan is át tudom venni könnyen. Ilyent lehet?


2020. aug. 30. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én időhiány miatt az utolsó előtti napon mentem és nem volt gond.

De mehetsz a jövő héten is, mert mi van, ha pont akkor nem vagy az országban?

Nyugodtan BÁRMELYIK okmányirodán meg csináltathatod, én 130 km-re a lakhelyemtől csináltattam meg.

Csak arra ügyelj, hogy akár 1 nappal is, de ne járjon le, mert akkor macerás. Be kell szerezned a születési anyakönyvi kivonatodat is és pénzbe kerül az igazolvány is!

2020. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!