Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadni a...

Hogyan lehet elfogadni a halált? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam akkor teljesen természetesnek vettem hogy élek , úgy voltam vele hogy muszáj létezni. Azt se tudtam pontosan mi a halál. Mégis olyan ha valaki keveset tud a világról az boldogabb. Mostanában elég sokat olvasok a halállal kapcsolatban. Szinte felfoghatatlan hogy aki egyszer létezett az soha többé nem fog létezni. A halált pedig nem nehéz hanem lehetetlen elfogadni. Hiszen vannak olyanok akik nem öregen hanem fiatalon halnak meg. Itt van példának Cameron Boyce. Tessék:

[link]


Ugye hogy milyen ijesztő hogy egyszer létezett és aztán meghalt és el lett hamvasztva ?

De ez csak egy példa. Sokan azt mondják hogy a halál olyan mint az alvás. Nem igaz ! Hiszen álmodunk és amikor nem álmodok akkor is érzem hogy életben vagyok bár nem vagyok magamnál de mégis élek. Vannak akik azt mondják hogy a halál olyan mint születés előtt. Ez se igaz mert olyan sok minden történt életünkben hogy nagyon távol áll tőlünk ezt elképzelni. Egyszerűen ijesztő ez az élet hogy veszthetünk el mindent amink vagyunk egy pillanat alatt és az örök "semmibe" megyünk.



2020. aug. 30. 15:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Na ide sem érdemes komoly kérdést feltenni.
2020. aug. 30. 16:26
 2/4 anonim válasza:
Erre nem igazán lehet normális választ adni, szimplán el kell fogadni és kész. Próbáld élni az életed, ameddig csak lehet.
2020. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fél óra szünet után azt a következtetést tudod levonni, hogy nem érdemes komoly kérdést feltenni? Csak mert nem pattan neked valaki azonnal egy válasszal? Micsoda szemét banda vagyunk, tényleg :D

Nos, Cameron Boyce-ról nem tudom, hogy kicsoda, elég nehéz elfogadni azt a tényt, hogy a környezetemben a szeretteim, családom, barátok, ismerősök egyre jobban fogynak, sajnos minden elhalálozás terhét nem tudom a nyakamba venni.

2020. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, hogy csak most merült fel benned a kérdés. Igazából nem éri meg filozofálni rajta, mert fel fogod dobni a pacskert, akár rettegésben töltöd addig az idődet, akár nem. A legokosabb, amit tehetsz, hogy valamilyen magyarázatot keresel magadnak egy vallás képében vagy csak megpróbálsz nem gondolni rá.
2020. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!