Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A legtöbb munkahelyen valóban...

A legtöbb munkahelyen valóban van fúrás,vagy piszkálás? Főleg ha valaki új?

Figyelt kérdés

Ma kezdek az új munkahelyemen.

Igaz, hogy még csak próbanap lesz, de rettenetesen izgulok, egy kicsit fáj is a hasam, hogy milyen lesz, kedvesek, segítőkészek lesznek - e velem.

Nem sok munkahelyem volt még, (összesen három), de ebből kettő olyan volt, hogy ha az elején kedvesek is voltak a látszólag, később már mentek a bántások, piszkálódások, volt olyan, hogy gyomorgörccsel mentem be, mert mindenbe belekötöttek egyes vezetők, dolgozók.

Mivel elég csendes típus vagyok, sokszor nem mertem kinyitni a számat, de ha kiálltam magamért, akkor persze rossz voltam, hogy el lehet menni.. Párom is azt mondta, hogy minden rendben lesz, ne izguljak, meg sajnos minden munkahelyen van ilyen,hogy csesztetés.

Főleg nők lesznek, ezt már tudom.

Szeretnék már dolgozni, mert a vírus miatt majdnem fél évig nem dolgoztam és nagyon örülök, hogy ez végre sikerült.


2020. aug. 31. 08:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kilencre kell mennem a és már most nagyon izgulok :(
2020. aug. 31. 08:19
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ilyen világot élünk. Nekem 3 hónapomba telt mire úgy éreztem hogy befogad a közösség. Hozzáteszem elég nehéz volt kibírni mert egyébként elég nagyszájú és szókimondó ember vagyok. De visszafogtam magam mert tudtam hogy kell a meló. Ennek már 4 éve.
2020. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is így érzek most.

Nem csodálom, én is ettől tartok most :(.

A mostani munkád szereted csinálni? :).

Amúgy úgy mondták a telefonban , hogy 15 nap lesz a próbanap (először alkalmiban, napi bejelentéssel,), utána derül ki, hogy fekvésű el-e állandósba.

Köszönöm, hogy írtál :).

2020. aug. 31. 08:30
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Ez az, ez az, vidd be a félelmeidet és prekoncepcióidat az új helyre már az első nap! Nehogy adj nekik -és persze magadnak, kedves Kérdező- esélyt új, jobb tapasztalatok szerzésére! Nehogy már egy kicsit is jobb lehessen, mint eddig... tessék félni, mint eddig.


A te hobbid a félelem, ugye?

2020. aug. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Igen szeretem. Bár most is vannak súrlódások, de igyekszem/szünk kulturáltan megoldani. A stressz rányomhatja a bélyeget a munka minőségére is. Figyeld meg hogy melyik ember milyen típus. Legyél csendes szemlélő, de ne túl csendes. Azokat nem szeretik. 15 nap nem lesz elég rá, de vmi támpontot már adhat.

A másik válaszolót ne vedd figyelembe. Sok sikert

2020. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, kedves Kérdező, te mit nevezel fúrásnak és piszkálásnak. Kifejtenéd?


Ja, és csoportdinamikai szabályok szerint az első benyomás fontos, de ha rosszul sikerül a bemutatkozásod, 2-3 nap alatt felül lehet írni. Tehát ha az első 3-4 napot kibírod, akkor mintegy 67%-os esélyed van arra, hogy felvegyenek hosszú távra.

2020. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb munkahelyen az emberek nem bírnak magukkal, lehet őket bármennyire is leterhelni munkával, akkor is ez a szórakozási módjuk megmarad.
2020. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na milyen volt az első napod?
2020. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy írtatok :).

Jól éreztem magam, az első 3 óra nagyon gyorsan telt, mert sok volt a feladat, de nagyon tetszett a jól ment és úgy érzem egész gyorsan tanulok.

Volt egy idősebb hölgy, aki nagyon segítőkész volt velem, azt mondta ne izguljak, itt senki sem harap 😀.

Meg bele fogok rázódni.

Kérdezte tetszik - e a hely, meg hogy érzem magam.

Most már sokkal nyugodtabb vagyok, eleinte féltem csak.

Kérdezte valaki, mit értek a fúrás alatt.

Előző munkahelyemen közel egy évig voltam.

Eleinte az is egész jó volt, később jött az, hogy fizikailag és lelkileg is kicsinált.

Sosem volt elég, amit csináltam, mindig gyorsabban, gyorsabban, lassú vagyok, nem vagyok elég gyors, gyenge vagyok, miért nem pakolok gyorsabban, szó szerint már gyomoridegem volt.

A fúrás meg, hogy előszeretettel árulkodtak egyes a kollégák, mikor valaki hibázott, már 10 perc múlva más is tudta.

Köszönöm szépen mindenkinek, kellemesen csalódtam ma😊.

2020. aug. 31. 19:30
 10/12 anonim ***** válasza:

08:50-es, 09:52-es és 18:34-es vagyok


Örülök, hogy sikerült az első napod.


Bíztam benne, hogy fog menni -és mennyire könnyű félelmek nélkül kezdeni, ugye...?


Olyan adatot ne adj ki magadról, amivel vissza lehet élni. Mindenkitől egyenlő távolságot tarts. Ne végy magadra semmi olyat, ami nem a betanulással kapcsolatos. Használd a szelektív süketséget. Mosolyogj. Általános válaszokat adj a magánéletedről. Kérdezz, kérdezz és kérdezz a munkáról.


Sok sikert holnap is! Drukkolok.

2020. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!