Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen egy milliom...

Szerintetek milyen egy milliomossal járni? Mit tenne meg értetek vagy mit gondolna a tőle szegényebb emberekről?

Figyelt kérdés

2020. aug. 31. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy milyen milliomosról van szó. Aki jólétbe született, az általában a saját szintjén ismerkedik, nem is érti a szegényebb emberek problémáit, teljesen más az életfelfogásuk.


Ha valaki magának kereste a vagyonát, az lehet tud azonosulni a nála szegényebbekkel, de nagyon könnyű elfelejteni ki honnan jött...


Tudnék erre valós példákat írni, de nagyon hosszú lenne.

Az, hogy ki hogy bánik a partnerével személyiségfüggő. Vannak nagylelkű és fukar gazdagok is, csak úgy mint a szegényebbek közt.

2020. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mint bármelyik másik ember. És anyagilag annyit is ad. Én magamból indulok ki: nem vagyok milliomos, van pár millióm de a vagyonom növekedésével egyre inkább védem azt és nem osztogatom. Ugyanerre számítok egy másik, akár nálam sokkal tehetősebb embertől is. Emberileg attól még megtehet mindent. De ezeknek az embereknek nagy része azért nem hülye, tud bánni a pénzzel, különben nem lenne neki
2020. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Milliomos az ma már nem kunszt! Milliárdosokról kérdezz inkább, ha jól értem a kérdésed célját.

Ha úgy vesszük, akkor én is milliomos vagyok, mert van 3 jó helyen levő ingatlanom, az egyik 100millió fölötti, abban lakom és négy millióm a bankban.

Ezzel együtt átlagos ember vagyok, nem szórom a pénzt sem magamra, sem a partneremre, ezért nincs az a rossz érzésem, hogy a pénzemért van velem.

A szegény emberekről az a véleményem, hogy mindenki saját sorsának a kovácsa. Olyan élete lesz mindenkinek amilyenné alakítja a tehetsége és az ambíciói alapján. Kivéve, ha beteg, mert akkor nagyon sajnálom. Olyannyira, hogy az ilyeneket támogatni is szoktam, lehetőleg névtelenül.

2020. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorta irigyek es egocentrikusok.kapcsolatban is.


Exem pl mihelyst felvettèk egy magasabb pozicioba es duplazodott a bére (netto fel millio), ugy elszallt magàtol, hogy hirtelen en lettem az aranyàso a szemében(mert szerinte biztos azert örülök a sikereinek hogy nekem is jusson belöle), holott:

1. Mikor összejöttünk megisnerkedtünk epp munkàja sem volt mert külföldröl jött haza es szoszerint munkanelkülikent fogadtam el, de ezt ugy elfelejtette..

2. En ajanlottam be a munkahelyère, es én adtam tippeket hogy feljebb tudott lepcsözni, magyaràn en segitettem öt ehhez, es köszönöm helyett ezt kaptam amit fentebb irtam


Apa még tartotta ugyan bennem a lelket hogy megesik hogy elszàll vki, ez àtmeneti, hàt nàlunk nem àtmeneti volt, hanrm hierarchikus lett a kapcsolat, ö lett otthon a kiskiràly, nekem meg csend lett a nevem es hirtelen mà nem esküvöre csaladi hazra gyüjtött (fele fele aranyban gyüjtöttünk), hanem kivette a rèszèt mert neki uj kocsi meg hajo kell, es igy latszik uj nö is kellett..


Szoval nagyon màs az ha vki mondjuk beleszületik a joba, vagy hirtelen lesz "gazdag"


Latszik ez amugy a megasztàrosokon is higy egy kisebb hirnévtöl màr cserélik is lefelé az emberek a pàrjukat is

2020. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azzal is lehet árnyalni a kérdést, hogy bár egy olyan ember is milliomosnak számít, akinek mondjuk több ingatlanja van, de szerintem teljesen más kategória az, amikor valakinek több milliós költhető! vagyon áll rendelkezésre. Tehát nem ingatlanokban áll a pénze, hanem azon felül vannak milliói, amiből bármikor azt vesz, amit csak akar.

Ugye az teljesen más kategória, azon a szinten már nagyon más az emberek értékrendszere.

2020. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én írtam az ingatlanokat és nem értek veled egyet, de ez csak egy beszélgetés, nem vitázni akarok.

Aki milliomossá válik, az - csekély kivételtől eltekintve - nem a lottón nyeri, hanem az alapoktól kiindulva ügyesen-okosan forgatja a pénzét, jó helyekre teszi.

Az ingatlan is befektetés, amivel legrosszabb esetben is csak értékén tartod a pénzed, jobb esetben hasznot is hoz, vagy hosszabb távon duplázódik, vagy még több.

Ha valaki vesz egy kastélyt 3-400 millióért és 150-200-ból korhűen felújítja (és mondjuk szállodát nyit), akkor az már nem is milliomos, mert a bankban készpénzben "csak" 2-3 millió kp-e van, a másik 2 milliárd meg lekötve befektetésekben?

Elmondom neked, hogy aki készpénzben tartja a millióit, és vásárolgat, vagy költi ész nélkül, az nagyon hamar a végére fog érni és máris nem lesz milliomos!

2020. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4# Sajnálom :( Remélem, helyreáll a helyzet vagy találsz egy kedves partnert.
2020. szept. 3. 10:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

5 Én sem akarok vitázni, ezek szerint teljesen félreértetted amit írtam. Tehát: azt egyértelműen NEM írtam, hogy akinek befektetései vannak (akár ingatlanokban) "az már nem is milliomos" .

Azt írtam, hogy MÁS kategória egy olyan milliomos, akinek a befektetésein FELÜL vannak költhető milliói. Egyébként ezek az emberek nem szegényednek el, ha ezt a pénzt költik, mert nekik az a zsebpénzük, csak nem 15 000Ft,mint egy átlag embernek, hanem mondjuk 15M. Tehát van utánpótlása a pénznek, ezért költheti. Nyilván ez elég ritka, de van ilyen.

Ez a milliomos témának egy másik aspektusa, amit csak megemlítettem.

2020. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8 Bocsánat, 6-os,természetesen neked reagáltam.
2020. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Te mit tennél meg egy milliomosért? Mert nyilván neki van pénze...
2020. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!