Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a húgomhoz...

Mit tegyek, ha a húgomhoz képest egy senki vagyok, és mindenben rosszabb vagyok nála?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek, ő 4 évvel fiatalabb nálam, és mindenben jobb és sikeresebb nálam.

30 vagyok, de nem volt még egy olyan kapcsolatom, amit igazán kapcsolatnak lehet nevezni, míg a húgomnal több hosszabb kapcsolata is volt. Neki sose volt problémája a menstruációjával, nekem volt petefészek cisztám, és endometriózisom is, amivel meg is műtöttek, és 16 évesen kivették az egyik petefészkem. Neki van gyereke, nekem pedig még mindig nincs, ami nem azért aggaszt, mert hogy neki is van, hanem én tényleg régóta vágyom egy gyerekre, de nincs meg a partner hozzá, mert mint mondtam, egy olyan kapcsolatom sem volt, amit kapcsolatnak lehetett volna nevezni (3-20 hónapig tartottak), és én oda nem vállaltam volna gyereket. Ráadásul csodaszép kislánya van, igazi babaszépség. Átlagos vagyok, s húgom szép, de ha kettőnket egymás mellé tesszük, akkor a szépség meg a szörnyeteg jut eszembe, nyilvánén vagyok a szörnyeteg. Neki mindig minden összejön, nekem soha semmi. Szeretem őt, de valamilyen szinten gyűlölöm is ezért. Tudom, hogy nem ő tehet arról, hogy egy selejt vagyok, hanem én, de akkor is így érzek



2020. aug. 31. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Kb csak a magánéletről írtál. Ez így nulla. És személy szerint szívesebben élném a te életed, mint a tesódét.
2020. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Ő már tönkretette az életét egy gyerekkel, hú de irigylésre méltó. Én inkább sajnálom.
2020. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Ne aggódj, neked is meglesz az igazi, akitől lehet majd gyereked. Addig koncentrálj magadra, fejleszt magad, tanulj, fejleszd a karrieredet, és ne azzal foglalkozz, hogyan hugodnak már mi van.
2020. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
2: az egyes vagyok, pont ez jutott eszembe nekem is. :) Onnantól, hogy valaki kipattintott egy gyereket, már nem tudom irigyelni.
2020. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

30 évesen még nem vagy lekésve semmiről. Fiatal vagy, inkább élvezd az életet, ismerkedj, szórakozz.

Nem vagy nála rosszabb, ezt felejtsd el.

Én abban hiszek, hogy mindenki a saját élete kovácsolója. Felnőtt, független nő vagy, bármit megtehetsz, de nem kell, hogy ő legyen a példa, vagy hogy irigy legyél rá.🙂

2020. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Addig örülj, amíg nem vagy lekötve gyerekkel/gyerekekkel. ;)
2020. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Neked is szép gyereked lesz hidd el ;)
2020. szept. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Magaddal foglalkozz, örülj a saját képességeidnek.
2020. szept. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Hú, mennyi babaellenes komment van.


Oké, ti nem akartok gyereket, ezt tiszteletben tartom. De a Kérdező meg igen, ez meg az ő döntése, így baromira nincs semmi köze a ti véleményeteknek a kérdéshez. Pá.


Kérdező: Először érdemes lenne magadat fejlesztened. Keress valami jó hobbit - edzés, könyvklub, úszás, tánc, bármi. Ott van rá esély, hogy összefutsz valakivel, akivel még az érdeklődési körötök is megegyezik :)


A húgodat pedig felejtsd el abban az értelemben, hogy hozzá hasonlítgatod magad. A menstruáció például nem az ő "érdeme", sem a hibája, hogy neked gondod volt vele. Az puszta balszerencse volt.

Párkeresés dettó, ő hamarabb összefutott a társával, mint te.


A szépség és a szörnyeteg dolog szintén butaság :) Szép vagy te is, a magad módján. Amúgy is, eléggé relatív dolog, tuti hogy valaki szerint te vagy a szebb.

2020. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ezt a másik oldalról is nehéz kezelni, feldolgozni. Nálunk én vagyok az, akinek "minden összejön". A tesómnak tök jó munkahelye van, de kb. ennyi, a magánélete nem halad semerre. Ezért az egész családtól csak azt hallani, hogy a hugi így, a hugi úgy, a hugi szép, a hugi okos, a hugi férjhez ment, a hugi mégegy diplomát szerzett, a hugi sokat keres, blabla. Nekem hugiként is megterhelő és rosszul esik a családtól, hogy engem ennyire előtérbe helyeznek, míg a bátyámat szinte említésre sem méltatják. Egy kicsit fura, magányos farkas szerzet, aki szintén nem szeret középpontban lenni, de biztos vagyok benne, hogy nem esik ez jól neki, ezért kínosan igyekszem odafigyelni arra, hogy belőle is kiemeljünk mindig valami jót, vagy inkább egyikünkből sem.

Szerintem attól, hogy ő az élet bizonyos területén sikertelenebb, talán csak kevésbé kitartó, csendesebb, attól még ugyanolyan, vagy az én szememben talán még értékesebb ember, mint én! Hatalmas lelki tockost kapna tőlem, ha kimondaná, hogy úgy érez, ahogy Te és mindent megtennék, hogy szertefoszlassam ezt benne.

2020. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!