Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted min múlik, hogy egy...

Szerinted min múlik, hogy egy ember sikeres-e az életben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több tényező is van, de most arra szeretnélek megkérni, hogy emeld ki a szerinted legmeghatározóbb faktort.

2020. szept. 1. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Intelligens, Rendesen tanult, szorgalmas volt.

Vagy esetleg van valami remek ötlete amire még senki sem gondolt.

2020. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Kreatív, szorgalmas, kitartó.

De én azokat az embereket nem nevezném sikeresnek, akik alá apu 17 évesen két új Audit tett, azok majd meg fognak halni egyedül, miután a szüleik elmennek.

2020. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Miért halna meg??

Lesz annyi öröksége, amennyit te életedben nem gürcölsz majd össze.

Attól, hogy irigy vagy, még nem lesz neki kevesebbje.

2020. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Előbb meg kellene határozni mi a siker? Van, akinek nem az anyagi javakat. Szerintem kitartást, az élet csapásain való túllépés képességét, jó társaskapcsolatok megteremtésének képességét és jó életstratégia kialakítását feltételezi a siker. Nekem a boldog családi háttér is a siker része.
2020. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem elegszik meg kevéssel.


Ez a szorgalom meg kitartas hülyeség. Vannak akik 50 éven àt dolgoznak betanitottként vagy tanàrként vagy stb.


En ugy làtom a sikeres az soha nem ül le, ugy ertve, hogy nem kenyelmesedik el, jo munkahelyen sem, hanem valahogy mindig hajtja belülröl vmi. Ez a több kell meg jobb kell, ö nem ennyit ér csak- elvek.


Ez a fentebbi több sikeres embernél is latszik. Vmi folyamat elismerés vàgy meg bizonyitàs kényszer.


Ezen a körön belül egyesek es most jönnek a negativak (nem minden sikeresre él)hajlamosak magasabb munkakörökre vezetökre is ràfogni, hogy hàt ennyit ö is tud simàn. Es hajtja a bizonyitasi vàgy szintén, es az örök elegedetlensége. Egyfajta versengés, versenyszellem.


Több területen is megmutatkozik. Pl fogszabalyozos nö màr nem is kell, mert neki "jobb jàr".


Hajlamosak ajandekot is kritizàlni mert ha vmi olcso, azt hiszi ö van ezzel leminösitve.


Egocentrikussàg, irígység is jellemzi, nekem jàr neked nem



Es a Valodi sikeresek szerények, nem vàgnak fel, nem irigyek a masikra, hanem tanulnak a masiktol, termeszetes nekik a böség es attol nincsenek elszàllva es nem verik a mellüket. Hajlamosak segiteni azt aki magàn segiteni akar. Nem rejtik véka alá a tapasztaltaikat

2020. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha egy szóval kellene megfogalmaznom, azt mondanám, akaraterő. Véleményem szerint elsősorban saját magunk irányítjuk az életünket. Ha valamit el akarsz érni, és teszel is érte, az nagy eséllyel sikerülni fog. Persze reális keretek között. Ezért a hozzáállás is nagyon fontos, hogy ne legyen valaki olyan pesszimista, akinek semmi sem elég. Hiszen a siker valóban szubjektív. Lehet hogy objektíven nézve nem értem el még sokat az életben, de kit érdekel ha én boldog vagyok?
2020. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Mi a siker? Definiálhatjuk ezt is.

Én sikeresnek tekintem azt az embert, aki jól ismeri önmagát, és ennek megfelelően tűz ki célokat maga elé, tesz az elérésükért, nem csak tervezget, feszegeti a határait, de nem rohan vakon a falnak, képes belátni a tévedéseit és újratervezni.

Nem tekintem sikeresnek, aki beleszületett a készbe, amivel még a dédunokái is eléldegélnek kényelmesen, ez inkább szerencse.

2020. szept. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Hogy figyelnek e a szemek
2020. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Én nem szoktam visszakérdezni egy kérdésnél, ám most kivételt teszek.


Szerinted mitől függ az, hogy valaki a vízben lebeg a hátán vagy nem, vagy az hogy úszik a vízben vagy elmerül ?


Sokszor elsütöm ezt a példát, de nem tudok sajnos találóbbat. Jó persze attól, hogy valaki tud úszni, de lényegében két dologtól, attól hogy mit tesz a vízben és azt milyen eszközökkel teszi. Az úszós példa arra is jó példa, hogy bizonyos a sikerhez szükséges eszközök, mint például az úszás tudás létrehozhatóak, megtanulhatóak. Míg más eszközke mint például a tehetség már nem annyira. Akinek például kifejezetten rossz hallása van és retenetes énekhangja, az azon a területen nagyon nehezen tud sikeres lenni.


Az egyszerűség kedvéért tekintsük az úszást a siker modelljének. Vajon gondolnád azt, hogy aki tud úszni az mindig is tudott, aki pedig nem tud az sohasem fog ? Azt sem gondolnád, hogy aki tud úszni arra másként hat a víz mint arra aki nem ? Például azt hogy szerencsésebb a vízben ?

Azt gondolom nem gondolnád a másik végletet sem. Azt hogy valakit a hite tart a vízen és attól úszik ,hogy kitartóan kapálozott. Ahogy szerintem azt sem, hogy úszni csak úgy lehet hogy valójában mások cipelik a tested a vízben akik a víz alatt fuldokolnak azért hogy te a vízen maradhass.

Nem gondolnál ilyeneket az úszással kapcsolatban, az élettel kapcsolatban, viszont rengeteg ember az életre, sikerre vetítve lényegében ebben hisz.

Tehát ha röviden összekellene foglalnom azt hogy szerintem mitől függ hogy valaki sikeres : Attól függ, hogy mit tesz és amit tesz azt milyen eszközökkel teszi és mit tett vagy tesz azért, hogy ezeket az eszközöket létrehozza vagy létrehozta.

2020. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Hogy hogyan dönt, mit akar.
2020. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!