Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az a megnevezés,...

Szerintetek az a megnevezés, hogy "kukás" sértő?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem gondolnám, hogy azért, mert pár prosztó lenéz bizonyos szakmákat, attól még életszerűtlen és nyakatekert műszavakkal kellene körültáncolnunk olyan fogalmakat, amelyekre vannak értelmes szavaink. De lehet, tévedek és/vagy naiv vagyok. (A válaszokat előre is köszi.)

2020. szept. 3. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
nem
2020. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Még sose hallottam, hogy valakire mondták volna. Inkább parasztoznak.
2020. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha valaki kukàsként dolgozik, és annak is nevezik, akkor az miért lenne sértő? Németországban igen jól keresnek. Nincs ebben semmi szégyen. Dolgozni sem szégyen.
2020. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
gyerekkoromban "szemetes" volt a nevük. Szerintem annál sokkal jobb a kukás...
2020. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem.

De szerintem nem sértő a "cigány" szó sem. Meg a "néger" sem. Meg a "paraszt" sem.

Ami sértő elnevezés: a "sintér".

2020. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miért pont a sintér?
2020. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Köztisztasági-szakértő helyettes! Nem pedig kukás! Igenis sértő és degradáló! Több tiszteletet a köztisztaságért felelős szakembereinknek!


KOMOLYAN!

2020. szept. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Emlékszem, ovis (vagy alsós, tökmindegy) koromban mentünk vissza az oviba a csoporttal a villamoson. Ott ült egy kukás nő is. A többiek - persze az óvónő hallótávolságán kívül - elkezdték cukkolni. Én kiálltam mellette, mondtam valami olyasmit hogy "ő a kukásnéni!". Ezt én úgy értettem, hogy nagyon tiszteletre méltó munkát végez, mert szemetelni rossz, és ő megtisztítja a környéket, bla bla bla...


Végül lecseszett engem is. Hm.

2020. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb szó rájuk.Az a baj ezzel,hogy sok ember-még ha nem is nyilvánítja ki-lenézi az ilyen munkát végzőket,így eleve rossz néven vehetik.Mondjuk abban igazat adok,hogy a "hulladékkezelő szaktechnikai referens" még nem fogja őket az egekbe emelni.Akkor inkább szemétszállítók,hulladékszállítók,valahol ez a középút.
2020. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%

#8:

Persze, hogy lecseszett téged is, mégis honnan a rákból tudta volna, hogy te ezt nem sértésből mondtad rá direkt hangosan, hogy ő is hallja?

2020. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!