Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani valami...

Tudnátok mondani valami önfejlesztő ötletet,taktikát,tanmesét vagy módszert amivel olyan életet élhetnék amilyet szeretnék? Olyasmire vagyok kíváncsi kinek hogyan jött az életébe a pozitív fordulat,gyökeres változás bízok a konstruktív válaszokban:)

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Úgy jött és úgy fog jönni, hogy elhagyom a demotiváló környezetet.

Gondolkozz el azon, hogy mik fusztrálnak téged és próbáld meg mihamarabb kiiktatni. Ha nem tudod kiiktatni, akkor a környezetet kell megváltoztatni, azaz lépni, lépni, lépegetni a nyugalomba. El a demotiváló környezetből! :)

És persze olyan emberekkel vegyed magad körbe, akik értelmesek és értenek. Értetleneket hagyd ki az életedből. Tapasztalatból mondom.

2020. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja! És hajrá! :)
2020. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

pszichológus, pszichiáter, coach


Ha nincs zséd, nincs változás. Ez a nagy igazság.


34590 Ft-al tartozol, a fizetés részleteit és egyéb lehetőségeidet privátban beszéljük meg!


Örülök, hogy segíthettem!

2020. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer írok (1-es és 2-es vagyok).

Előre bocsátom, hogy nem Szendrei Ádám vagyok (a hajrá-t tőle vettem át).

Az ő videóit ajánlom: https://www.youtube.com/channel/UCuoZrv0GQVoRAEeUTAiQyWw

Igaz, hogy anyagiról van szó Többnyire, de tudatosságra, odafigyelésre buzdítás és biztatások sokasága is van benne.


Szép estét! :)

2020. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2020. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én borderline személyiségzavar (ez sajnos egy súlyosnak mondható mentális állapot; a betegekkel gyakran előfordul, hogy önsorsrontó módon viselkednek) mellett végeztem el egyetemet. Mindjárt írom, mi volt a "trükköm".


Előre bocsátom, hogy én ilyen coachokat, önjelölt motivációs trénereket nem nézek. Nem bízom a szaktudásukban. Pszichoterapeutához (orvosi végzettség + terápiás módszer ismerete) jártam.


Ami még segített, az a tervezés. Én a bullet journal módszert alkalmazom. Az a lényeg, hogy állíts fel célokat, és fejezd be, amit elkezdesz. Inkább legyen kész valami, mint tökéletes...

2020. szept. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ilyen általában vagy a vállalkozó szemlééletű embereknek, vagy a céges berkekben dolgozó-, de váltást kezdeményező embereknél gyakori ez az önfejlesztő változás.


Én elvégeztem egy life coach képzést, ment a nagy "ez-az-amaz leszel" duma, igyekeztem nagyon a gyakszikon, és mi lett? Ugyanolyan az életem azóta is...

2020. szept. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy hasonló kérdés, amiben hasznos válaszok lehetnek, amik segíthetnek ha volna egy kis időd olvasni. :


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..


Üdv.

2020. szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy jött, hogy előtte mérgező emberekkel voltam teljes mértékben körbevéve, és kijöttem abból a környezetből, és még Facebookon is letiltottam ezeket a selejteket, és úgy döntöttem, hogy megszabadulok minden ilyen embertől az életemben. Aztán kiléptem egy szintén fertőző, nyomasztó kapcsolatból, ahol már undorodtam teljes mértékben a partneremtől, aki állandóan azt hajtogatta nekem a családjával együtt, hogy kiröhögtetem magamat a szakmàmmal, úgysem leszek jó benne, úgysem lesz meg a jogsim, és az akkori nyomorúsàgos munkahelyemen fogok gürcölni éhbérért életem végéig. Ott hagytam azt a szar melót, és jó messzire költöztem a nyomoréktól, meg a családjától, és megfogadtam, hogy innentől megváltozok. Elkezdtem tanulni, és kitűztem magam elé egy akkora célt, amiért minden nap tennem kell, így is teszek. Negatív emberek nélkül. A szabad időm nagy részét próbálom csak és kizárólag magamra fordítani, a saját magam fejlesztésére, és ez hatékony. Igaz egy így önzőnek tűnik, de a céljaim elérése érdekében szükségem van erre. Még van mit tanulnom, és még van hova fejlődnöm, de már jó úton haladok. Sajnos az elmúlt pár évben viszont értek olyan dolgok, amikhez még kell azonban 1-2 év, hogy kiheverjek, és 100%-osan le tudjam magamban zárni azt, hogy miket követtem el, miket mondtam, mibe kényszerültem emiatt, stb.
2020. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!