Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem ebben a...

Mit kéne tennem ebben a helyzetben? (egyetem, járvány téma)

Figyelt kérdés
Egyetemre járok 3. éves vagyok, és rendes oktatás van az egyetemen, de nem kötelező bejárni egyik órára se, nem lehet ez az aláírás feltétele a járvány miatt. És abban a dilemmában vagyok, hogy ezt a bejárást, meg hogy ott ülök a többiek között órán, egyre inkább veszélyesnek érzem most, amikor egyre inkább ott lappang mindenhol a koronavírus. Viszont emberekre meg szükségem van, nagyon magányos vagyok, most a vírust leszámítva, ott abban a közegben legalább jól érzem magam, tudok emberekkel beszélni, ha itthon maradok, itthon totál magányos vagyok. És ugyan nem messze innen egy másik egyetemen találtak koronavírusosakat a héten, nem terveznek úgy nézem átállni még távoktatásra, szóval most nagyjából dönthetek magamtól, hogy járjak be órákra továbbra is, vagy inkább hagyjam az egészet és maradjak itthon. Mi lenne a jó döntés ebben a helyzetben?
2020. szept. 5. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Járj órákra, és viselj maszkot (pár óránként cseréld, otthon mossad, vasljad). Nem fogsz tőle megfulladni, orvosok, nővérek sok éve töltik így a munkanapjukat.Lehetőleg a többiek is tegyék ezt.

Moss kezet naponta többször, alaposan.

2020. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Járjál be. :D A főnököm coviddal dolgozott úgy, hogy nem tudott róla és napi szinten kontaktolt az alkalmazottaival egy irodában. kb 40 emberből senki nem kapta el. A családja is megúszta. Ne piszkáld a szád, szemeid, használj maszkot és kézfertőtlenítőt is. Ha hazamész, dobd be az utcai ruhád azonnal a mosásba.

Nem kell fosni ettől a vírustól mert kikattansz. Iktasd be az óvintézkedéseket az életedbe, tartsd is be őket és mehet a társasági élet.

2020. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem kotelezo en nem jarnek be, (ha van jarvany ha nincs).


Amugy ha nincs beteg idos napi kontaktod es hianyzik a tarsasag akkor en nem igazan foglalkoznek a virussal, a covid alatt osszessegebeb csokkent a halalozas itthon.

2020. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is jelenléti oktatás lesz az egyetemen és ugyanúgy, egyénileg lehet kérelmezni, ha valaki a vírushelyzet miatt nem tud/nem szeretne személyesen részt venni az órákon. Nálunk az egyetemen is volt koronavírusos megbetegedés és most is van, a kollégiumban is van külön karantén célra fenntartott folyosó és most is vannak bent fertőzöttek és "gyanúsak", illetve egyébként azt gondolom, hogy nem kell ezt az egyetemre kihegyezni, mert kb. mindenhol lehet és valószínűleg van is. Ennek ellenére bennem abszolút nem merült fel, hogy itthon maradjak. Egyrészt nem gondolom, hogy elsődlegesen ezen múlik (legalábbis nálunk is az egész család jár nap mint nap dolgozni, boltba stb., most már rendezvényeket is tartanak, nyitva voltak a strandok stb., és megannyi hely vagy alkalom van, ahol a vírus terjed és nem kell ahhoz egyetemre járni, hogy az ember továbbadja/elkapja), másrészt pedig fontosabbnak érzem azt, hogy normális életem legyen. Most ez hülyén néz ki így leírva, de erről van szó. Sajnos fennáll a lehetősége, hogy megint távoktatás lesz, de én önként nem szeretnék reggeltől estig a gép előtt ülni a szobámban begubózva távoktatás címén... Borzalmas volt, tőlem is távol voltak a barátaim, hiányzott az egyetemi légkör, nem tudtam elmenni még egy könyvtárba sem stb., szóval én ezt kizárólag akkor szeretném csak újra átélni, ha kötelező lesz. Remélhetőleg mindenhol tartják az intézkedéseket, nálunk is mindenhol van kihelyezve kézfertőtlenítő, maszkot kell viselni, tartani kell a távolságot és akkor a többi már csak rajtad múlik, hogy mosd a kezed, cseréld a maszkot, ne fogdoss össze mindent, esetleg hordj kesztyűt stb., szóval én nem csinálnék ebből ilyen erkölcsi kérdést, hogy most mi a jó döntés. Ahogy érzed és, ami neked fontos.
2020. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!