Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyiek...

Mi a véleményetek az erdélyiekről?

Figyelt kérdés
Alig pár hete ismertem meg egy erdélyi (nem székely) srácot, sajnos nem tudtam közelebb kerülni hozzá, és alig pár mondatot beszéltünk eddig. Kezdettől fogva szimpatikus, bár elég keveset tudok róla. Csak június óta van itt, valami projekten dolgozik, és kb. ősz végén fog hazamenni. Nem tünik idegennek, teljesen úgy viselkedik, mint mi. Akcentusa sincs, inkább csak egy enyhe tájszólás, de azt is csak egy hosszabb beszélgetés alkalmával lehet felfedezni. Meséltem róla apukámnak, és ő óvva int tőle. Szerinte az erdélyi magyarok is pont olyanok mint a románok, akikkel nem szimpatizál. Be kell vallanom, hogy apukám kicsit rasszista, az itteni romákat is zsigerből gyülöli, ezért nem sokat adok a véleményére. Nem rosszindulatú sztereotipiákra vagyok kiváncsi, értékelnem olyanok véleményét, akik valóban ismernek erdélyi származásu embert. Akár jó, akár rossz.

2020. szept. 7. 16:42
1 2 3
 1/24 Úgysetudodkivagyok ***** válasza:
83%

Hát,én nem tartom magam különösen rossz személynek...

Egy erdélyi magyar

2020. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Az általánosítások nem visznek sehova. Azzal, hogy (legjobb esetben) hárman írnak neked, előrébb leszel? Ha három embernek rossz tapasztalata van az erdélyiekkel kapcsolatban, akkor a te ismerősöd hirtelen rossz ember lesz? Ha meg jókat írnak, akkor ő is jó lesz? Ha tetszik, ismerkedjetek, és te döntsd el, milyen ember! Nem az apukád, a szomszéd néni, meg a GYK-sok.
2020. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%
Csak annyit írok ide, hogy igaza van apukádnak.
2020. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember mas es mas lehet egy erdelyi magyar gonosz es jo vagy akarmilyen. Ami talan jellemzo rajuk h maguknak valok, mivel egy kisebbsegkent nottek fel (mar a fiataljaik akik mar a roman idokben szulettek)
2020. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

3 erdélyi (csíkszeredai) lányt ismertem,munkahelyen ők tanítottak be... türelmetlen,kíváncsi mogorva,flegma nők voltak.

Volt egy férfi dolgozó is, vele jól eltudtam beszélgetni,normális volt.


Ennyit tudok "segíteni"


24/F


Hozzáteszem ha az erdélyiektől,és a románoktól nem is tartasz a cigányokkal legyél körültekintő.

Fél cigány vagyok így van rengeteg negatív tapasztalatom...összességében jót akar az apukád még ha kicsit rasszista is :D

2020. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

volt j és rossz élményem is erdélyi magyarral. Ez nem jelent semmit. Sok nagyon jó fej embert ismerek Székelyföldről, Bányavidékről, Pártiumból, Szászföldről, stb...

Apád - már elnézést - de végtelenül primitív. Ezek az emberek, akik a magyarsághoz tartoznak, sokat tesznek érte, hogy megmaradjanak magyarnak. Őket lerománozni nem csak tudatlanság, de aljas is.


43/F

2020. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan,mintha megkérdeznéd mi a véleményem a magyarországi magyarokról : melyikről ?

Nem az számít,hol él valaki,hanem,hogy milyen ember .. Nem szabad általánosítani,mert az sehová nem vezet.

2020. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
12%
A székelyekre nem annyira jelemző, de erdélyiek például Budapesten megszeppenek, és mivel otthon náluk még idősebbel felől csendőrpertú és hasonló Magyarországon ötvenesévektől hetvenesévekig kikopó régi világ van, évek kellene, hogy őt ismerd és ne az itteni arcát.
2020. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam cserediákprogramon erdélybd családoknál. Náluk vendégszeretobb emberekkel még életemben nem találkoztam, nagyon kedvesek voltak, nagyon szerettem ott lenni. Lehetnek az emberek elöítéletesek, de öket semmi sem fogja elörébb vinni az életben ha mindenhez így állnak hozzá.
2020. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Minden ember más. Magyar is tróger, meg a nyárspolgár angol közt is találsz. Ismerd meg a fiút, aztán majd magad eldöntöd, ne más véleményére alapozz. Ezt hívják agymosásnak.
2020. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!