Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok élőbeli...

Miért nem tudok élőbeli találkozást megbeszélni az egyetemi ismerőseimmel? Találkozni egy kicsit és beszélgetni kettesben

Figyelt kérdés
Egyetemre járok de kollégiumban nem lakok, így csak délelőtt, kora délután tudnék velük, késő délután, este már nem jó mert haza kell jönnöm, ők meg maradnak ott a kollégiumban. De általában úgy próbálkozok, hogy ráírok messengeren valamelyikre hogy nem beszélhetnék-e vele egyet élőben. Aztán számomra ideális az lenne, ha az a válasz érkezne erre, hogy valamelyik órája előtt vagy után jó neki, kicsit beszélhetünk. Vagy amikor mondjuk van egy 2 óra szünete órák között. De ehelyett jönnek az ilyen válaszok, hogy belemenne de nem tudja mikor ér rá meg ilyen kifogás szerű dolgok. Most miért fájhat ennyire belemenni egy kettesben történő beszélgetésbe velem? Inkább a barátaikkal mászkálnak mindenhova, egy minimális kis időt se hajlandóak rám szánni. Miért van ez? Persze nem vadidegenektől kérem ezt, hanem akikkel azért legalább Messengeren beszélőviszonyban vagyok. Vagy alapból gáz és furcsa ez, hogy kettesben, négyszemközt akarnék velük találkozgatni?
2020. szept. 8. 05:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem tudja tényleg mikor ér rá.

2. Nem vagytok annyira jóban, hogy veled töltse a 2 óra közti szünetét.

3. Nem is akar találkozni.

2020. szept. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ilyenek az egyetemisták...lehet te nem vagy közéjük való;)
2020. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert már vannak barátaik... minél idősebb vagy, annál nehezebb új barátokat szerezni. Azt a két óráját lehet, hogy pont egy barátjára szeretné szánni, akivel közeli viszonya van és hiányzik neki pl. Meg lehet, hogy nem úgy kéne indítanod hogy "ráérsz esetleg kettesben beszélgetni?" hanem úgy hogy "mi lenne, ha meginnánk egy kávét óra előtt/után?".

De alapvetően igaz az a legtöbb emberre, hogy már van egy kialakult ismertségi köre, és abban mozog, minél idősebb. Egyre elfoglaltabb az ember, persze hogy a barátaira vagy kikapcsolódásra szánja azt a kevés szabadidejét egy kvázi idegen helyett. Ha nem tudsz villantani valamit, ami miatt nagyon szimpinek talál, akkor nehéz.

2020. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén én is furcsálnám, ha valaki ilyet írna nekem. Én a helyedben olyannal probalkoznek, hogy nem megyünk el ebédelni? Meghívhaltak egy Kvra? statisztikára nem tanulunk együtt? És inkább élőben mintsem ráírni.
2020. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eg közös buli is mindig jó barátság alap tud lenni egyetemen.
2020. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
“Inkább a barátaikkal mászkálnak mindenhova” Hát valljuk be, ez azért normális dolog. Miért mászkálna vadidegennel, ha vannak barátai is? Kialakult kapcsolatokba már nehéz bekerülni sajnos. Nekem sincsenek barátaim az egyetemen, de őszintén szólva én is furcsállnám, ha valaki ismeretlenül így rámírna, hogy beszélgessünk kettesben. Nem nagyon van szabadidőm, óráim után egyből megyek haza/barátaimhoz/páromhoz/dolgozni stb.
2020. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!