Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elutaltam az összeget és nem...

Elutaltam az összeget és nem kaptam semmit, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Marketplacen, facebookon kinéztem egy cipőt, 6.000 Ft- ért,megrendeltem foxpostal az eladótól, de ugye előre utalást kért, előre utaltam neki a 6.000Ft-ot + a postaköltséget, azután letiltott.

Mi a teendő ezután? Csak a bank számlaszámát tudom, és a nevét, ahova utaltam. Feljelentéssel elérek valamit? Tudom nem nagy összeg,de nekem számít ez is, és hogy mással ne játsza már el! Ez tegnap történt. Köszönöm előre is a segítséget!



2020. szept. 8. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Jelentsd fel, konzultálj a bankoddal, hogy tudnak-e tenni valamit.
2020. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom hogy működik a facebook meg ez a marketplace dolog, de ha van esély arra, hogy nem letiltott hanem csak nem kapta meg az üzeneted akkor várnék pár napot a dologgal hátha magától rendeződik.


Ha nem, akkor mindenképp besétálnék a rendőrségre és feljelentést tennék mert ez nekem ingyen van, a yardok hagy dolgozzanak és a gyerek valószínűleg nem csak veled játszotta el ezt eddig. Neve + bankszámlaszáma nyilván megvan.

2020. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

"konzultálj a bankoddal"

A bankkal hiába konzultál, az semmit sem fog tenni, ugyanis nem nyomozó hatóság. A rendőrség a megfelelő szerv.

2020. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Ka kellően nagydarab vagy, és higgadt, akkor keresd meg személyesen. Amúgy meg menj el a rendőrségre, vagy keress fel ügyvédet, vagy valami.
2020. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Meg ilyen h előre utalás ilyen nincs. Nem is értem, h mi vitt rá erre. El tudta volna úgy is küldeni a csomagot, hogy csak akkor kell kifizetned ha a kezedbe van az adott cucc.
2020. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kellően nagydarab vagy, és higgadt, akkor keresd meg személyesen."

- Ezek szerint ha te el akarsz adni valami akkor megadod a címed a vevőnek? Értem.


"Meg ilyen h előre utalás ilyen nincs. Nem is értem, h mi vitt rá erre."

- De van. Az vitte rá, hogy az emberek 99%-a becsületes ő meg kifogta az 1%-ot. Utánvétes csomagba is tehet az eladó egy lepusztult pár tornacipőt vagy rongyokat, úgyhogy ezen az alapon csak a személyes kipróbálás lenne biztonságos, az meg nemigazán megy ha mondjuk van köztük 100km.

2020. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 8. 11:55
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Engem nem zavar. Rajtam múlna mindenki tegeződne.


32N

2020. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem ide.:D
2020. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel. Ha megtesznek, jol megutheti a bokajat...
2020. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!