Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Asztalos vagy burkoló?

Asztalos vagy burkoló?

Figyelt kérdés
Burkoló vagy asztalos?Minden információt leírhattok

2020. szept. 12. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Már mint mi? Pályaválasztásról lenne szó?

Mind a kettő jó szakma. Amelyiket jobban szeretnéd.


Az asztalos szakma magán vállalkozó ként kicsit húzós. Kölcséges a szerszámok és gépek beszerzése. A mai lapra szerelt bútorok és műanyag nyílászárók világában kicsit kihalófélben van a szakma. Ettől függetlenül ha ügyes a szaki még megélhet belől.


A burkoló viszont nem igényel sok szerszámot és gépet. Akár egy autó csomagterében is elfér ami a munkához kellhet.

Jól fizető állás lehet ha ismét jó a szaki.


Az biztos, hogy mm pontosságot követele mindkét szakma. Ezzel a "-itt egy mili, ott egy centi" hozzáállással felejtős.

2020. szept. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

"A burkoló viszont nem igényel sok szerszámot és gépet. Akár egy autó csomagterében is elfér ami a munkához kellhet."


Hülyeség.

2020. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Burkoló vagyok. Kell szerszám rengeteg főleg, ha nagyiparban akarod csinálni. Jelenleg ott tart az ipar, hogy három méteres lapok, ehhez nyilván minimum három méteres csempevàgó is kell. Plusz vannak ott is okosabbnàl okosabb eszközök, amiket beállítasz, maguktól leszabjàk a darabokat, stb. Ha kell, akkor vakológép, stb. Persze lehet bérelni is, de örökké az sem megy.

Az asztalos azonban valóban húzós, ott egy-egy szerszám lehet több százezer forint is, ha vállalkozást akarsz, akkor több milliónál kezdődik elindítani, és jobb kézügyesség is kell hozzá. Én is ezen vacillàltam mielőtt burkoló lettem, hogy burkoló, vagy asztalos, de mivel én mindenképp vállalkozást akarok majd, így maradt a burkoló. Kezdetben nem kell minden gép, ráér később is, az asztalossal ellentétben.

Burkolóként azt is mondhatod, hogy mondjuk csak melegburkolàst csinálsz, és ahhoz tényleg nem kell sok szerszám, de ha csak térkövezni akarsz, akkor legyen jó pár millió a zsebedben.

Az amit én végeztem az magába foglalja a hideg, meleg és térburkolàst is, szóval én vállalok mindent, még kisebb kőműves munkákat is tanultam.

Egyébként meg az asztalos és a burkoló szakma elég távoli, az egyik faipar, másik építőipar, magadat kérdezd meg, hogy melyik érdekel jobban. Inkább műhelyben dolgoznàl nagygépekkel, és fàból készítenél hihetetlen dolgokat, vagy inkább hàzakat újítanàl fel? Mindkettőhöz kell adott esetben kreativitàs.

2020. szept. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A burkoló mennyit hoz haza egy nap?Hány nm2 lehet általában letenni?Mennyiért teszitek le nm2-ét?Szeretel-e burkolni?
2020. szept. 13. 07:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A fizetés nagyon változó, ha tényleg értesz ahhoz, amit csinálsz, és eljutsz arra a szintre, hogy kb bármit meg tudsz csinálni, a legbonyolultabb speciális burkolàst is(ebbe nem csak a nagy lapok tartoznak bele, hanem fémmel/üveggel való burkolás, stb.), akkor alkalmazottként egy nagyvàrosban meg lehet a húszezer/nap. Nyilván egy kisebb városban/faluban, főleg egy szegényebb helyen nem fogsz ennyit keresni. Más egy luxusházban burkolni, meg más egy faluban is Rózsa néninél, aki nem fog speciális burkolatot kérni, mert az a célja, hogy minél olcsóbb legyen.

Vállakozóként a határ a csillagos ég, de egy vállalkozást vezetni is tudni kell, és kell kezdőtőke. Amit azonban nem mondanak el sokan az az, hogy ez egy olyan iparàg, ahol sokszor még alkalmazottként is kell minimum az autó, de sok helyre még saját szerszám is, szóval ezekre be kell fektetned mindenképp.

Vannak tanfolyamok, ahol azt ígérik, hogy "3 hónap alatt lehetsz burkoló, az hogy átmész nálunk 100%", hát ezeket ajánlom kerülni, nem tanítanak semmit, aztán kiképzik a kóklereket, ez maximum annak érdemes elvégezni, akinek tényleg csak a bizonyítvány kell, mert már hosszú évek óta ezt csinálja, kezdetben segéd volt, aztán már burkoló lett. Sokat lehet tanulni mester mellett, de a mester nem tanít neked elméletet, pedig az is fontos, elméletet pedig iskolában fogsz tanulni. Van 200 féle ragasztó, meg szintén több száz féle alapozó, ha használod bármelyiket meg kell tudnod indokolni, hogy miért pont az kell.

Sok egyéni vállakozó egyébként nem nm2 áron dolgozik, hanem kimegy, felmér és megállapítja, hogy ez mekkora munka lesz, mert hozzá kell azért számolni a bontàst, cipekedést(ha nincs lift), benzinköltséget, vakolàst, adott esetben az újrabetonozàst, stb. Ezen kívül a nm2 ár függ a lapméretétől is. Ha nagyon nehéz a munka, nagyon részletes, akkor mindenképp órabért kell kérni. A burkolás túl megy azon, hogy csempézés, meg járólapozàs, mi iskolában olyan mobilfürdőszobaelemeket készítettünk szappantartókkal, tükörrel, csappal, mindennel, hogy hihetetlen. De készítettünk vitrint is, stb. És van rá kereslet gazdagéknàl ilyenekre, hidd el.

A utolsó kérdésedre a válaszom pedig az, hogy én szeretem csinálni, de nem csinálnám életem végéig, mert ez egy kemény fizikai munka, amibe bele lehet rokkanni. Igaz, oktatóm amikor engem tanított már akkor volt 43 éve burkoló, és jó egészségnek örvendett szerencsére, de sajnos nem mindenki ússza meg.

Mindenesetre én nem beszéllek le az asztalos szakmáról sem, neked kell tudnod, hogy melyik érdekel jobban.

2020. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!