Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek milyen módon befolyásolt...

Kinek milyen módon befolyásolta a koronavírus az életét?

Figyelt kérdés
Akár pozitív, akár negatív szempontból.

2020. szept. 13. 00:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kirugtak a munkahelyemrol áprilisban, de pár nap múlva egy sokkal jobbat találtam, úgyhogy én jól jártam a vírussal. 😂
2020. szept. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Kirúgtak, nincs munkám és vegetálok.
2020. szept. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Távoktatás, depresszió.
2020. szept. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Távmunka kezd állandósulni, de örülök, hogy van munkám. Lényegében az ingázás idejét nyertem énidőnek a vírussal.
2020. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

El kell viselnem pl. a munkahelyemen, a sok agymosottat, akik elhiszik ezt a hisztériát.

Maszkot, ha nem visel valaki pénzbírságot kap. Pénzbehajtás az egész.

2020. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A környezetem egy része fél, én kilåtåstalannak látom a jövőt.
2020. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eddig se túl fényes életemet csak mégjobban tönkretette, totál lecsúsztam emiatt ebben az évben
2020. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal jól esett az egyedüllét. Nagyon magamnak való vagyok, plusz egy stresszesebb élethelyzetben vagyok, így az a 2 hónap egyedüllét még megmentő is volt.

Ráadásul home office és távoktatás, rengeteg időt spóroltam a napi 2, 3 darab utazáson és a reggeli készülődés rövidülésén, sőt, az órák közötti negyedórás szüneteken is. Napi 8 órákat aludtam, kipihentem ébredtem 7-kor, 7 után (és nem hajnal 5:30-kor meg ilyesmi időpontokban), volt időm sportolni - jó, nyilván otthon, de volt. Nem heti nagymosogatást tartottam (igényesebbek most ezt remélem átugrották), hanem napi szinten volt rá időm.


Nyáron már "éltem" valamennyire, de a magam szintjén. Konkrétan a munkatársam amit mesélt, hogy áááá most semmi se volt nyáron a COVID miatt, na nekem olyasmi nyaram volt, mint neki és ez nálam über zsőfolt és über élményekkel teli az én szintemen.

:D


Vannak negatív hatások is.


Most nincs home office, elvették, még azt is, ami a COVID előtt volt. Volt fertőzött az irodában - hát inkább teszteltek minket és zavarnak is vissza. Pedig attól a naptól számítva, hogy egy légtérben voltak vele csomóan, a negyediken teszteltek - vannak fenntartásaim.


Levettek még tavasz legvégén részmunkaidőre. Okosba' vagyok KATA-val, így ugye se fizetett szabadság, se táppénz és annyit tudok elszámolni, amennyit dolgoztam.


Szeretnék váltani munkahelyet, de a szakmámban pályakezdő vagyok, 0 év releváns tapasztalatot tudok felmutatni.

Olyan szinten, de olyannyira nincs állás, hogy az hihetetlen. 3-4 év tapasztalattal TALÁN már szóba állnának velem.

De átéltem olyat is, hogy a közel tökéletes előszűrés után nem hívtak be. Hány jelentkező lehet akkor ezek szerint??



Úgyhogy gazdaságilag totál érint a COVID, viszont a home office visszajöhetne, állandósulhatna, a távoktatás maradhatna végleg. Rettentő sok időt nyer az ember vele, ami nem mindegy. Ráadásul én csendben tudok csak koncentrálni ésnemhogy nem igénylem azt, hogy non-stop emberek vegyenek körül, hanem leszív, fáraszt.

2020. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyen módon
2020. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Home offic miatt nyertem napi 4 órát (ennyi a bejárásom, 2 óra oda, 2 óra vissza, ebben benne van a BKV-zás is).

Viszont sokkal jobban telepakolnak munkával, mintha ott ülnék az irodában. Ott az volt, hogy 16:00 óra, kikapcsolom a számítógépet, leteszem a tollat, és jövök haza. Most meg napi 10-12 órákat dolgozom, és még hét végére is telepakolnak munkával (tehát pl. péntek délután, de hétfő délre legyen meg. Ez meg csak úgy megy, ha hét végén is leülök dolgozni). Pénz ugyanannyi, mint előtte.

2020. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!