Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tereljem el a gondolata...

Hogyan tereljem el a gondolataim? Szerelmi bánat

Figyelt kérdés

Ez az utolsó félévem az egyetemen, nehéz szakdolgozat témám van, de lelkileg annyira rossz állapotban vagyok, hogy egyszerűen nem tudok semmire se koncentrálni, nem érdekel semmi. Szerelmi csalódás miatt vagyok ennyire levert. Fogalmam sincs, hogyan tudnék most így a szakdolgozatomra és a tantárgyaimra figyelni.

Igen, tudom, hogy fiatal vagyok, találok valaki mást aki esetleg még sokkal jobb, de jelenleg ez engem nem izgat. Az érzelmeimet nem tudom csak úgy kitörölni vagy megváltoztatni, de az iskola nagyon fontos lenne most nekem... És emiatt én nem tudom rendesen csinálni, nagyon sokat sírok, ha belekezdek a tanulásba, hamar elkalandozok és elszomorodom, ez a körforgás megy most.


Mit tegyek, hogy tudjak koncentrálni a tanulásra és ismét érdekeljen? Nem szeretnék pszichológushoz járni, az időm meg fogy, és valami gyors, ideiglenes, akármilyen "módszernek" örülnék.


2020. szept. 16. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább menj el pszichológushoz.
2020. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el a haverokkal, idd le magad, ürítsd ki a fejed.
2020. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg szabad kérdezni, miért nem szeretnél pszichológushoz menni? Nem ítélkezni akarok, nem azért kérdezem. Én magam is hasonlóan gondoltam, de most pl. nagyon jó lenne, ha elmehetnék.


Mindezzel azt akartam mondani, hogy ha nincs, akivel beszélhetnél, vagy nem találsz semmi áthidaló megoldást és mint írod, idő szűkében vagy, szerintem nem lenne hülyeség megpróbálni, és elmenni egy pszichológushoz.


Nyilván szakdoga stb mellett nem sok idő jut másra, de esetleg valami sport? Vagy ha van olyan hobbid, amiben el tudsz mélyülni egy-egy órára, akkor azzal is kitöltheted a napjaid, hogy lefoglald magad.


Kitartást és fel a fejjel! :)

2020. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hülye tanács, mert minden ember más és van aki képtelen erre, de csináld az egyetemet és tojd le ezt az egész szerelem témát. Én is voltam sz*r lelkiállapotban már, de ha valahol oda kellett magam tennem magamat, akkor félretettem a magánéletemet és csináltam amit kell. Ennyi, én nem bonyolítom. Fáj, talán szarul esik, bruh de nagy tragédia, majd elmúlik, de azt azért nem hagyom, hogy szétcsússzak emiatt minden téren.
2020. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én most pont így vagyok, nagyon nehéz és szar és nem tudom mikor lesz vége és most van vizsgaidőszak és nem tudok tanulni sem
2021. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!