Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit érdemes adni a futárnak?

Mennyit érdemes adni a futárnak?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb Megrendelés esetén?

300e vagy 350.e Ft között rendelnék.

1000-1500 Ft?

Csak úgy általánosságban kérdezem nem tudom mi a szokás.



2020. szept. 20. 14:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy neked ezzel nincs dolgod, nem kell pénzt adnod a futárnak. A futár a munkaszerződése szerinti feladatot végzi, amiért az abban meghatározott bérezést kapja.
2020. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Sose adok pénzt futárnak. Minek? Ez a munkája.
2020. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Én csak pizzát szoktam rendelni ott 100Ft körül szoktam adni. Talán olyan 500Ft elég szerintem. Ha viszont nehéz dolgot kell cipelnie akkor ahogy írtas 1000-1500 körül szerintem
2020. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne a vásárlások összegét nézd, hanem hogy mennyi melóba van vele.

Mindegy az érték, mekkora a doboz?

Egy drága óra?


Vág egy 10kgos alkatrészekből álló valami.

2020. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy laptop lenne plusz kiegészítők hozzá szóval szerintem két dobozba fog beleférni amit a másodikra kell majd felhozni. Lift van.
2020. szept. 20. 14:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Kajarendelésnél én a rendelésem árának 10%-át adom a futárnak. Ilyen esetben 1500-2000 forintot adnék.
2020. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Az igen, remélem ti dolgoztok a pénzért. És nem anyuka.
2020. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
1500 HUF egy futárnak...de sok gazdag gyerek van itt...
2020. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Ez a futártol függ...

Én volt,hogy 1000et adtam mert pénteken nem tudtam átvenni a csomagot, hétfőn felhívtam,hogy a városban merre van, találkoztunk egy helyen es még várt is rám 2-2 percet, a kocsiban a tv oldalra fel volt kötözve, nagyon szépen átadta. Volt amikor semmit sem adtam mert amikor átvettem a csomagot flegmázott,hogy ő neki mennyit kell pakolni.

Mostanában meg rászoktam az előre fizetésre és a futárok is jól ismernek így inkább nem adok mert mar kellemetlen.

2020. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Főként annak adok, akivel rendszeresen találkozok és aki megérdemli. Pár kedves szó is belefér, hogy embernek érezze magát, ne holmi automatának. Általában néhány száz forintot adok. Ha nehéz, terjedelmes holmiról van szó, akkor kicsivel többet. (be kell hozni a távoli parkolóból, fel kell hozni a negyedikre) Értékes több százezer forintos rendelésnél valóban többet szoktam adni én is, 1000 - 1500-at. Ha nehéz, terjedelmes, akkor 2000-et is.


Dolgoztam postás kézbesítőként és alkatrész kiszállítóként, a borravalót belekombinálják a fizetéseknél. Ha nem kapja meg az ember, akkor nem érdemes végezni a munkát! Postásoknak sokan azért adnak, mert kiemelt ügyfélként szeretnének fellépni. Egyeseknek pontos időben kellett kézbesíteni, másoknak intézni kellett a lottójukat is, feladni leveleket, kisebb csomagokat, volt akinek másik címre kellett vinni, volt akinek több címe volt és egy helyre kérte az összes küldeményét. Vidéki kisvárosban dolgoztam, szinte mindenkit ismertem. Egyesektől nem pénzt kaptam, hanem viszonzást. Én kiemelt ügyfélként tekintettem a kedves embereket, ők viszonozták, amikor az ő boltjukba, hivatalukba mentem. (pl. hétköznap nem kellett sorban állnom a boltokban, az orvosnál, ügyintézésnél, hiszen mindig siettem, mert várt a munka)

Hozzátenném, ha az állami posta megfizetné a dolgozóit, akkor elvárhatná, hogy ne fogadjanak el borravalót! De ez nem így működik sajnos! (az állandó kézbesítők szinte vérre mennek, amikor nyugdíj kézbesítés van, a helyettesítő kézbesítőknek pedig csupán a maradék jut vagy még az sem. Ezért alakult ki, hogy az új kézbesítők újra és újra cserélődnek, hiszen alamizsna keresetből nem lehet megélni. Elvállalják az állást, mert abban a hitben ringatják őket, hogy kapnak borravalót is. Belépésnél nincsenek tisztában, hogy az lényegében az állandó kézbesítőknek jár csak. :-(

A csomagszállítók esetében az internetes fizetés óta, nagyon megcsappant a borravaló. Némely cég figyelembe veszi, némelyik nem. (postás kézbesítőknek a bankszámlára utalt nyugdíjak az ellenségei, náluk az teszi be a kaput)

2020. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!