Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedülálló férfi fogadhat...

Egyedülálló férfi fogadhat örökbe?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok képben a dolgokkal és távlati terv szóval ne hülyézzetek le miatta. Röviden a történet eleje, hogy lassan 28 leszek, eddig semmi komoly kapcsolat nem jött össze bárhogy próbálkoztam, viszont szeretnék lassan családot, vagy legalább gyereket. Aztán nekiálltam gondolkodni pl, hogy nem most hanem ha már olyan 35 körül leszek, esetleg örökbefogadáson.


Természetesen nem kisgyerekre gondolok, hisz azzal tisztában vagyok, hogy nem volnék képes egy kisbabát megfelelően ellátni, ahhoz illik egy nő, viszont 8-14 közötti gyerkőccel szerintem már nem volna gond. Így számomra is lenne család illetve egy gyerkőc számára is lenne meleg otthon, és élhetnénk családként.


Távoli terv az egész tudom addig még sok víz lefolyik a Dunán, de alapvetően járható utat gondoltam ki, vagy egyáltalán milyen feltételei vannak egy örökbefogadásnak? Fix állásom, lakásom van, hitelem nincs. Mi lehet még feltétele?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. szept. 20. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Elméletileg lehetséges, de a párok ilyen esetben előnyben vannak. Viszont helyzeti előnyöd, hogy nagyobb gyerekben gondolkozol, szinte mindenki minél kissebbet szeretne. Növelheted az esélyeid, ha minél kevesebb kizáró tényezőt jelölsz meg. Elismerésem, és sok sikert minden téren, akár saját, akár örökbe fogadott gyermeked lesz végül! :)
2020. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudok a kérdésedre választ adni, de remélem összejön neked, és egy boldogabb életet biztosítasz egy gyereknek😊
2020. szept. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :)
2020. szept. 20. 22:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogi akadálya. Idősebb gyerekeket, testvéreket együtt, fogyatékkal élő gyerekeket és romákat pedig elég könnyű örökbefogadni, mert ők sajnos ritkán kerülnek ki a rendszerből.
2020. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:11


Ez viszont illegális. Ingyen se lehet valaki béranya, nemhogy pénzért.

2020. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olyasmit nem is akarnék, csak örökbefogadás.
2020. szept. 20. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"viszont 8-14 közötti gyerkőccel szerintem már nem volna gond"


Akarod mondani, egy jellemzően 8-14 évig állami nevelésben részesült gyerekkel vagy egy olyan gyerekkel, akinek a régi családja romjai még mindig az emlékezetében vannak. Hát öregem, ha ezek után te tudsz a szemében hiteles apa lenni, ahhoz csak gratulálni tudok. A nagyobb gyerekekkel szerintem sokkal nehezebb, mint a kisebbekkel.

2020. szept. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg egy nehéz kérdés. Ebbe nem is gondoltam bele. Az a baj, hogy nem mondom, hogy nem sajnálom akit kiemelnek a családjából az életkörülményei miatt, de neki ettől független ugye van családja, inkább arra gondoltam aki ugye születésétől fogva államilag gondozott, nem szeretnék valakinek úgymond apja helyett apja lenni, hisz már van neki és ki tudja, hogy idővel ha felnőtt korba ér nem-e szeretne a körülményektől független visszamenni.


Azt szeretném, hogy ha ott tartunk, hogy a gyerkőc is úgy érezze, hogy valódi otthonra lelt, és jól érezze magát, ne csak azt, hogy épp most itt lakik, aztán majd megy tovább, aztán idővel akár valódi apa-fia kapcsolattá válhat a dolog.


De aztán még van pár év rá, de a lényeg, hogy jogi akadálya nincs a dolognak, így egyelőre érlelem a gondolatot aztán ha úgy alakul akkor.

2020. szept. 21. 03:06
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, ennyi apróság, hogy szintén olyan, hogy lánnyal gondban lennék, akár kisbabánál arra szintén azt mondom, hogy oda nő is kell aki tudja támogatni a női dolgokban is.
2020. szept. 21. 03:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 35 eves korodra szeretnel gyereket, akkor mar most jelentkezz szerintem orokbefogadonak, mert az nem 1-2 ev, hanem inkabb olyan 5-7, foleg egyedulallo szulo eseten. Az utolso gondolatodhoz csak annyit fuznek hozza, hogy nincs anyukad, lanytesod, lany legjobb baratod? Csak mert attol meg, hogy ferfikent egy kislanyt nevelsz, az a lany lathat noi peldakat maga korul, mert nyilvan nem lesz hermetikusan elzarva a noktol. De egyebkent azt is bejelolheted, hogy mindenkeppen fiut szeretnel orokbefogadni. Illetve ugy tudom, mostmar nem kotelezo az a (rovidke) tanfolyam elvegzese orokbefogadashoz, de van ra lehetoseg. Szerintem ezt semmikeppen se hagyd ki, mert fontos es erdekes dolgokat megtudhatsz ott, amit kesobb hasznositani tudsz majd.
2020. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!