Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet normálisan...

Miért nem lehet normálisan rászólni a másikra, ha nincs/rosszul van rajtunk a maszk?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, nem egyszer volt hogy otthon/munkahelyem hagytam a maszkot, így anélkül kellett intéznem a dolgaimat. Majdhogynem megvertek a vásárlók, hogy merem. Vagy van, mikor lecsúszik a maszk, vagy lejjebb veszem az orrom alá mert csikizi és tüsszentenem kell tőle. Itt a kasszás üvölt rám teljes hangerővel, hogy ORR FÖLÉ!!! Félréértés ne essék, semmi gondom nincs azzal, hogy rámszól, hisz igaza van, és a munkahelyemből adódóan tudom, hogy büntetik, de miért nem lehet emberi hangnemben hozzászólni a másikhoz? Úgy rám üvölt, hogy 10 percig remeg a kezem az ijedségtől.

Titeket nem zavar, hogy egy textildarab miatt utáljuk egymást? Vagy mit éreznek ezek az emberek, akik ennyire rávannak buzulva a masz kérdésre?



2020. szept. 24. 20:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tudom orr fölé húzni, mert szemüveges vagyok és azonnal bepárásodik. De esküszöm még senki nem szólt rám, sem szépen, sem csúnyán. Ha te ilyen peches vagy, hogy mindig kiszúrnak, őszintén sajnállak!
2020. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Ma két öreg asszony sipákolt a buszon,hogy a fiatal lányon nincs maszk.Mondhatták volna normálisan is,mikor kértük őket fejezzék ve,nem ebbe fognsk belehalni,maguk közt kitárgyalták,hogy az állatok különbek mint mi,majd ha lélegeztető gépen leszünk megtudjuk,nem adjuk meg a tiszteletet-erre mondtam,hogy a tisztelet mindenkit egyaránt megillet-,a végén le rosszlányozták a lányt,igaz finoman,nem értettem pontosan,mert úgy néz ki.A lany fekete térdig érő szoknysban volt,blézerrel,semmi kihívó nem volt rajta,csak szép volt.De még ők voltak felháborodva,hogy nem kapnak tiszteletet.Van ilyen,jól működik az agymosás.
2020. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sosem csúszott még le, nem jógos,ha ilyen alpári stílusban adják előmagukat, de te naponta hányszor bírnád nyugodtan elmagyarázni,hogy legyen kedves felhúzni a madzkot mert őt is meg téged is megbüntethetnek. Én is felejtettem el maszkot, egy papírzsebkendőt a maszk helyéretettem ésúgy mentem be kézzel tartottzsebkendővel eltakart arcal. Vettem a legközelebbi boltban maszkot és egyetlen szót sem szolt senki sem.
2020. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem lehet normálisan hordani??

Gondold el, előtted már hány embernek kellett szólnia. Érthető, hogy ideges, amikor már a 20-ik vevő nem képes ennyire egyszerű dologra.

2020. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Kezdem azzal: kasszás vagyok.

Május 4 óta kötelező. Azóta mi 12 órán át hordjuk, az orrunkon is, egy-egy pár perces szünet erejéig. Nekünk se szépen szolt a főnökünk, hogy ku.rvára tőlünk vonja le, ha a bolt 500 ezres büntetést kap, mert a kedvesdrága vásárló "elfelejti" a maszkot. Aztán fegyelmi. Harmadik után lapát. Most három eset után a boltot bezárják.

Közben érdekes és meglepő módon, nem fogod te se kitalálni, pont mindig ugyanaz a pár fas2kalap jön be maszk nélkül. Pont nincs nála, pont elfelejtette, pont elszakadt, de felhúzza a pólót, az úgy jó lesz. Két lépés a sorok között, és már a nyakán a maszk.

Nem igaz, hogy 5 percig nem lehet kibírni, hisz mi 12 órán át kibírjuk. Közben május 4 óta vitázunk, szépen kérünk, fenyegetünk, és semmi, de semmi hatása. Jön a fas2kalap, és oson be maszk nélkül, mert aaaanyira ku.rva vicces, hogy átverte a rendszert, őt ne irányítsa maszkkal a Zállam, őt nem chipelik be, hogy robot rabszolga legyen. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Inkább szórakozik a másik ember állásával, s2arik rá, ha kirúgják.

Úgyhogy bocsi, a kolléga a névében is, ha az aznap tizedik ilyenre már rohadt nehéz kedvesen szólni, főleg, ha te is elismered, hogy valahogy pont mindig te vagy az a renitens, aki dafke bemegy, pedig otthon hagyta azt a ku.rva maszkot.

De tudod mit? Cseréljünk. Majd ha 12 óra alatt 15-20 felnőtt, és maszk nélküli gyerek köhög rád, a taknyos kezével fogdos össze mindent, tüsszög, köhög, majd elkezdesz gondolkodni, hogy vajon miért van ennyi beteg? De persze nyugodtan húzd le a maszkot, sőt fel se vedd. De léccí kussolj akkor is, ha 12 ember áll előtted sorban, és nincs nyitva újabb kassza, mert az eladók fele táppénzen van.

2020. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Konfliktusom maszk miatt nem volt. Nekem egy patikában szólt a gyógyszerész, hogy ne vegyem le, mert épp telefonáltam, és a vonal túlfelén alig értették a szavaimat, ezért lejjebb húztam. De legalább normálisan szólt.

Pár sztori, szemtanúja voltam:

A napokban pl. egy srác szólt egy anyja korabeli nőre egy buszon, hogy "Ide mellém nem ülsz, oda ülsz / szembe /!" Aztán végén elnézést kért a tiszteletlenségéért. Pedig maszk volt mindkettejükön. Egy szupermarketben pedig egy felháborodva kiabáló férfi figyelmeztette a biztonsági őrt, hogy szóljon rá egy vevőre, mert maszk nélkül mászkál. az őr csak legyintett...

Frusztráltabbak az emberek, mint korábban, az egész koronavírus-mizéria kihozza belőlük az állatot. Összetartóbbak lettek a bajban? Egy fenét!

2020. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
41%
Népünk tagjaival totál mindegy hogyan beszélünk: ha normálisan, akkor sem-, ha dominánsan, akkor sem esik nekik jól, és jön a kötekedés, a kekeckedés, a fenyegetőzés, vagy a jogok.
2020. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
Egy idős bácsi is utazott maszk nélkül egy másik buszon,a kutyát nem érdekelte.Ha az utast megbüntetik,akkor így járt,nem tudom az mast miért izgat.Nálunk egy időben nem hordtak maszkot a boltban,eszembe se volt vinni,mondtam haza már nem megyek,felhúztam a felsőm.Erre elkezd pampogni a mádik eladó,hogy kötelező,mert bezárjak a boltot.Az igaz,hogy neki is csak a nyakában volt,de az lényegtelen.Erről ennyit.
2020. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

5: Nem azzal van a bajom, hogy rám szólnak. Azzal, hogy miért kell rosszindulatúan. Mint írtam, engem is büntetnek a maszk miatt, mégsem üvöltök rá ügyfelekre. Pedig hidd el, lenne rá okom, mégsem jut eszembe!

Ennél viccesebbek már az "összetartóbbak lettünk" reklámok. Ja, veszem észre.

2020. szept. 24. 21:32
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez a stílus nem a maszk miatt van. Én régóta tapasztalom ezt a bunkó stílust sajnos.
2020. szept. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!