Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet normálisan...

Miért nem lehet normálisan rászólni a másikra, ha nincs/rosszul van rajtunk a maszk?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, nem egyszer volt hogy otthon/munkahelyem hagytam a maszkot, így anélkül kellett intéznem a dolgaimat. Majdhogynem megvertek a vásárlók, hogy merem. Vagy van, mikor lecsúszik a maszk, vagy lejjebb veszem az orrom alá mert csikizi és tüsszentenem kell tőle. Itt a kasszás üvölt rám teljes hangerővel, hogy ORR FÖLÉ!!! Félréértés ne essék, semmi gondom nincs azzal, hogy rámszól, hisz igaza van, és a munkahelyemből adódóan tudom, hogy büntetik, de miért nem lehet emberi hangnemben hozzászólni a másikhoz? Úgy rám üvölt, hogy 10 percig remeg a kezem az ijedségtől.

Titeket nem zavar, hogy egy textildarab miatt utáljuk egymást? Vagy mit éreznek ezek az emberek, akik ennyire rávannak buzulva a masz kérdésre?



2020. szept. 24. 20:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%
2-es és 8-as vagyok.Olyan helyen dolgozom,ahol vagy 20-25 gyerek,felnőtt van.Ugyan annyira betegek,mint tavaly ilyenkor.Köhögnek,folyik az orruk,némelyiket ok nélkül haza zavarják az iskolából,mert jaj,tüsdzentettek egyet vagy megtörölték az orrukat.Természetesen a gyereknek semmi baja,itthon ül 10 napig,lemarad az iskolával.Nyáron is összeszedtek valamit,ugyanúgy mint tavaly nyáron.Én kibírom várni a sorom a kasszánál,felőlem az megy táppénzre aki akar.
2020. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Igen, azt is hozzátenném hogy aki alapból úgy jön oda, hogy a pofámba tüsszent/köhög/liheg (megtörtént esetek), ezeket a maszk sem fogja megállítani. A magyaroknak először az alapvető higiéniával kellene mosni az agyukat, mert ott óriási hiányosságok vannak. Ez mind igaz fiatalokra/idősekre egyaránt. Sajnos én is beleesem minden évbe az influenzába, pont az ilyen emberek miatt, de ettől nem fogok eszeveszetten kiabálni, hogy húzza fel a maszkot, mert sajnos ettől előrébb nem leszünk. Szépen rá lehet szólni az emberre, lehet abból meg többet meg is ért.
2020. szept. 24. 22:56
 13/26 anonim ***** válasza:
66%
#5-os milyen boltban dolgozol? Mert én mindenhol olyan eladokkal futok csak össze, akik kurv*ra nem hordják az orrukon a maszkot.
2020. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%
Muszály vagyok egy válaszra reagálni. 5-ös! A főnöködnek már régen kellett volna felszerelni a kasszához azt a műanyag védőlapot (nem tudom mi a neve) ami véd a maszkot nem hordó emberek tüsszentése és a köhögés ellen is. Igazából ha kasszánál vagy akkor az arra az időre jobb is mint a maszk. Szerintem. Amúgy meg ennek az egésznek nem az a célja higy büntessenek hanem hogy betartassák a maszviselést. Majdnem biztosra veszem higy egyetlen boltot sem fognak bezárni e miatt. Azt se hiszem hogy a főnököd kifizettetheti veled a büntetést. Ha a boltba úgy megy be a mókus hogy rajta van a maszk és csak ez után veszi le akkor az nem a te hibád. A kamerával ezt be lehet bizonyítani. Mert ugye minden boltban van kamera. Nem tudom más hogy van vele de én képes lennék a munkaügyi bíróságra is elmenni ha jogtalanul fizettetne velem ki valamit ezért nem ad csak részleges fizetést.
2020. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%
A beszólókat elküldöm az anyjukba, de szó szerint. Ha nem tud normálisan szólni én sem fogok normálisan válaszolni.
2020. szept. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%

Én egy csomószor tapasztaltam az elmúlt hetekben, hogy hiába kértek meg valakit normálisan egy üzletben vagy tömegközlekedésen, hogy vegyen fel maszkot/húzza fel az orrára, az illető válaszként magából kikelve kezdte qrvaanyázni, vagy csak "diszkréten" (de azért persze jól hallhatóan) szidta azt, aki megkérte, majd nagy hisztizés és duzzogás közepette feltolta nagyjából egy mikrométerrel feljebb a maszkját és ahogy az adott biztonsági őr/eladó/kalauz hátat fordított, már tépte is le magáról.

Lehet, hogy te személy szerint normálisan reagálsz, ha megkérnek, hogy helyesen hordd a maszkod, de megértem, ha valakinek az ilyen primitív állatokkal való egész napos veszekedés után nincs türelme mindenkit kedvesen kérlelni.

2020. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%

#14:

Van plexi, a kassza körül, de ha mögé állsz, nem tudod behúzni a terméket.

Másrészt a sorok között pakolva, meg amikor segítségét kér, akkor nincs plexi.

Kedvencem, mikor jön oda kérdezni, odahajol, és húzza le a maszkot. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Kamera NINCS. Pont ezért nem írok boltot. Sorry. Azt se tudod bizonyítani, ha lopnak, visznek is mindent.

Az viszont tény, hogy kb. ugyanazok jönnek be mindig maszk nélkül. Örülnék, ha annyi lenne, hogy kiabál a drágakedves vevő. Mert a ku.rvaanyázás nagyon megy. Volt rongálás, lökdösődés, kisebbség részéről a leköpés mindennapos, de volt, hogy a drágakedves vevő a teli kosarat vágta a kollégához, hozzám meg egy méterről dobálta a cuccokat, jajj, koronás, el ne kapjam, bele ne haljak. Ilyen kis apróságok. Én mondjuk nem ordítok, csak szépen letöltöm a felmondási időm. 🤷‍♀️ 6 emberből marad 4. Abból is kettővel találkoztam másik cégnél, mikor mentem interjúra. 😂😂

Ami az elmúlt hónapokban a kereskedelmi dolgozókra zúdult, az már nem embernek való.

2020. szept. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nem csak a kereskedelmi dolgozók túlterheltek, hanem mindenki aki emberekkel dolgozik. Nem csak a vírus idején, előtte is ez volt. Az emberek feszültek. De én itt most nem a fogyatékos rétegre gondolok, aki bejön hogy "more én akkor se veszem fel hogy b*", hanem pl. egy jó kiállású nőre, férfira miért förmedsz rá?

Szerinted én napi 10 órás munka után, amikor örülök hogy ki tudom várni a 30 perces sort a kasszánál majd épp olyan hülyeségek miatt aggódom, hogy le van csúszva a maszkom?

Persze, emberekkel dolgozni nehéz, főleg amikor sz.r a munkahely is. Dolgoztam postán. Sírva szolgáltam ki sokszor a "kedves" ügyfeleket. Volt hogy kiabáltam is.

De ilyet, mint ami mostanában a maszk miatt van, még nem tapasztaltam. Annyival fontosabbnak látom a távolságtartást, a higiéniát mint a maszkot, és nehezemre esik feldoldolgozni, amikor üvöltözve küldenek ki a boltból úgy, hogy az eladónak meg le van húzva az állára a maszk.

2020. szept. 25. 10:14
 19/26 anonim ***** válasza:
88%

A héten történt egy pesti Lidlben, öntelt ötvenes nő hangosan pofázott a telefonjába már jó ideje, maszk az állán, arra járt az egyik eladó szólt neki, hogy húzza fel, visszahúzta egy pillanatra utána lehúzta újra és dumál tovább hangosan, fröcsög a nyála mindenre, beszélt tök fölösleges dolgot, fosta a szót. Arra járt még egy eladó, újra rá szóltak. Na az ilyenre nem rászólni kéne, hanem kidobni a francia. Csak fosta a szót fröcsög mindent leköpköd más megazt az árut fogja hazavinni.


A jó édes anyját az ilyennek pont olyankor kell a pofája elé tenni a maszkot amikor dumál, ugyanez megy a járműveken is pont akkor húzza le amikor telefonál és fröcsköl kifelé a nyála. Szálljon le a buszról vagy menjen ki az üzletből a francba hogyha képtelen maszkban beszélni!

2020. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Még az igazság kedvéért azt hozzá írom, hogy ugyanebben a Lidlben tavasztól nyár végéig az eladók a maszkot az állukon, az orruk alatt vagy az egyik fülükön lógva hordták.
2020. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!