Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elsősorban a prolikra jellemző...

Elsősorban a prolikra jellemző a más zsebében turkálás, vagy társadalmi osztálytól független ez?

Figyelt kérdés
Közvetlen környezetemben azt veszem észre, hogy a tehetősebbek nem foglalkoznak azzal, hogy másnak miért nincs sok pénze, a szegényebb rétegben viszont sokszor az a téma, hogy XY-nak mennyi pénze van, hogy szedte meg magát stb.

#pénz #kilincs #kacsa #pompa #juhászbojtár #papirzsebkendo
2020. szept. 25. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Hanem?
21 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a társadalmi helyzettől függ, hanem az adott egyén saját pénzügyi helyzete iránti frusztráltságától. Tipikusan akinek nem megy jól, az sokkal frusztráltabb a kérdést illetően, de láttam már jómódú embert is így viselkedni.
2020. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Én pont ezt tapasztalom a gazdagabb ismerőseim között, hogy megy a méregetés, hogy xy-nak mire nincs pénze, ő meg miket tervez készítettni/vásárolni. Hangsúlyosan, indokolatlanul drága termékeket pl.


Szerintem nem pénz függvénye, hogy ki turkál más zsebeiben, ez inkább IQ meg kultúra kérdése.

2020. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki alapból defektes nemgondolkodású, az bármilyen szituban megteszi.
2020. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit megtévesztett a proli szó, ami szerintem nem a kevésbé tehetősek szinonimája, mert egy felkapaszkodott gazdag is lehet hamisítatlan proli. Ez inkább iskolázottság, családi háttér függvénye szerintem. Ha az ember és felmenői is adtak már arra, hogy kulturálisan feljebb kerüljenek, ott ez nem téma, sőt kifejezetten illetlenség. Ezeket az embereket más dolgok érdeklik. De ha valakinél nincsenek ilyen alapok, akkor lehet hogy ő is elmegy az Operába, de csak hogy bemutassa az új MichaelKors táskáját.
2020. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is frusztráció függő. Ha valaki szegényen is boldog a kis világában, kevésbé érdeklik az anyagiak, akkor nem foglalkozik ilyenekkel. Ha frusztrálja az anyagi helyzete (legyen az bármilyen is), akkor könnyebb kotorászni, mint megoldani a maga baját.
2020. szept. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!