Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondtoltok az olyan...

Mit gondtoltok az olyan emberekről, akik 30 felett vannak (sőt akár 40 felett is), és otthon élnek, nem dolgoznak, nem csinálnak házimunkát, nincs kapcsolatuk, az anyjuk tartja el őket, főz, mos, takarít rájuk, vásárol nekik?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Életképtelenek. De erről a szülő tehet és ez őt minősíti.

Az életképtelen óriáscsecsemő meg majd felnő, ha a szülője meghal, vagy utána hal.

2020. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem zavarja az ilyeneket, hogy nem értek el semmit az életben, nincs saját keresetük, normális kapcsolatuk?
2020. szept. 25. 15:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez is olyan egy idő után, mint a hajléktalanság: mindenbe beletörődnek.
2020. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ne,mert úgy lettek nevelve.

Nekem keresztapám is ilyen, de őt zavarja szerintem. Emiatt sajnos alkoholista.

2020. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
sztem már 20 évesen is gáz, ha így él valaki, nem hogy 30-40 évesen :D mármint, nem arra gondolok, hogy 20 évesen költözzön külön és alapítson családot, de minimum segítsen be a házi munkába, járjon iskolába, vagy legyen munkahelye, különben egy semmirekellő ember.
2020. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Milyen érdekes, hogy ebben a kategóriában a szülő tehet róla, míg a családi kapcsolatok kategóriában a szülő sosem tehet semmiről.


Én amúgy nem ismerek ilyen embert, ez gyakori?

2020. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

#6

Ha a ember nem tud egy normális, hétköznapi életet élni felnőtt korban, arról a szülő is tehet, mert nem tanította meg neki, hogy hogyan álljon meg a saját lábán a gyereke. A szülőn nagyon, de nagyon sok minden múlik.


Olyan olyan embert ismerek, két lányt is, akik ugyanúgy rühellnek dolgozni normálisan, mint az anyjuk, alkalmi munkákat vállalnak, ráadásul feketén, tanulni egyik se tanult, és az egyik most terhes.


A gyerek csupán úgy viselkedik, amilyen mintát látott otthon. Ha okos, és látta a szülői rossz mintát, akkor az ellenkezőjét fogja csinálni. Ha buta, akkor ugyanolyan szerencsétlen életet fog élni, mint a szülei.

Ezért nagyon fontos, hogy a szülő jó mintát, jó nevelést adjon a gyerekének.

2020. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. Ő dolguk.
2020. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
engem nem izgat különösebben, nem nekem kell halálomig két óriáscsecsemőt (a férfit aki az apja meg a köylköt) gondoznom, én köszönöm jól vagyok ilyenek nélkül.
2020. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Erről a szülő IS meg a felnőtt "gyerek" is tehet.


Egyrészt a szülő mert eltartja és nem életre nevelte. Másrészt viszont akárhogy nézem, ilyen korban az embernek már illene valamit felmutatni, nem nyers anyagiakban értve, hanem önálló élet, önálló gondolkodás szintjén.

2020. szept. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!