Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez normális? Ti hallottatok...

Ez normális? Ti hallottatok már ilyet/hasonlót?

Figyelt kérdés

Egy barátomról van szó és a családjáról.

Nemrég beszélgettünk a testvéreinkről, és ő elmesélte, hogy az öccse napok óta azon hisztizik, hogy nem kaphat meg egy telefont, mert kilóg a keretből. Megkérdeztem, hogy milyen keret, erre elmesélte, hogy náluk van egy szabály a családban, az úgynevezett “Egy ajándék-szabály”. Ez azt jelenti, hogy ő, az öccse és a húga minden héten egy dolgot választhatnak 100 ezer (igen, tényleg 100 ezer) Ft-ig. Ha ezzel a lehetőséggel nem élnek, akkor a következő héten 200 ezer, aztán 300 ezer, 400 ezer Ft-ért és így tovább vehetnek bármit. Ebbe a rokonoktól kapott ajándékok és az ünnepek nem tartoznak bele. Ha vásárolni mennek, akkor is a keretből jön le a pénz, de akkor annyit vásárolhatnak, amennyit akarnak a 100 ezren belül, máskor csak egy dolgot kaphatnak. Legalábbis ezt szűrtem le, valami ilyesmit magyarázott.


Ő 17, húga 13, öccse 11 éves.


Ez szerintem nagyon durva, hallott már valaki ilyet? Vélemények?


16/L



2020. szept. 25. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván gazdagok...és elkényeztetik őket...másik dolog kitudja mi igaz ebből,gyerekek szeretnek felvágni
2020. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Persze, akinek van pénze, az pénzelje a gyerekét, nincs is avval bajom, de heti 100 ezer az akkor is rohadt sok. Az összes gyerek el lesz kényeztetve, és később problémájuk lesz ebből, mivel felnőttkorban nem feltétlen tudnak heti 100 ezret kiadni erre-arra a saját fizetésükből. Meg 100 ezer sok pénz. Ilyen idős gyerekeknek nincs szüksége heti 100 ezerre. Havi 100 ezret is sokallnék.
2020. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

En olyan orszagban elek, ahol Uj-Zelandba elutazni sem ver senkit a foldhoz, es Spanyolorszagba elugrani Velencei-to kategoria. De a kolykoket tomni penzzel a gazdagoknal sem divat, sot. Ok plane megtanitjak a gyerekeiket az eletkepessegre

Ha ez neadjisten igaz, akkor valodi vad-keleti, dakotisztani proli urizalas.

2020. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Te jó ég.

Akármennyire jól keresnék, nem nevelném arra a gyerekem, de még az esélyét sem adnám meg, hogy egy elkényeztetett kis hypebeast pukkancs legyen. Rendkívül visszataszító jelenség, amikor már a kistinik is több százezres tételekért vernyognak HETENTE.

Megtanítanám nekik, hogy a pénznek értéke van, és meg kell dolgozni érte.

És igen. Ezt úgy mondom, hogy jólszituált családba születtem. Kaptam iPhone-t, értékes ruhadarabokat és még számos dolgot. 8 éves korom óta saját szobám, fürdőszobám, sőt még egy vendégszobám is van. Különórákra járhattam nem kevés pénzért.

Soha nem éheztem. Örökletes egészségügyi problémával születtem, így sajnálatos módon NEM ehetek meg akármit, ezért a táplálkozásom sem olcsó.

Én ezért mindig is hálás voltam nekik, és eszembe sem jutna olyan dolgokért követelőzni, amikre nincs szükségem, csak azért, mert “megtehetem”.

Mert nem attól leszek jobb, értékesebb, vagy pozitívabb ember, hogy magamra aggatom a milliókat, és tömjéneztetem magam a kis sznob társaságomban.

Igen, sajnálatos módon kénytelen vagyok olyan felszínes alakokkal egy bolygón pusztítani az oxigént, akiknek ezzel kapcsolatban ellentétes a véleményük, de ez nem dicsőség, hanem visszataszító.

2020. okt. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerősöm heti szinten ad 20 ezret a gimnazista lányának. Nekem ez is igen sok! Én és a férjem is havi nettó 200 ezer körül keresünk. 2 gyerekünk van.

Válaszom: Nem hallottam még ahhoz hasonlót amiről írsz. Nem normális dolog.

2020. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1,2 mFt havonta. Ez nem kevés, főleg kisgyerekeknek. Minden gyereknek 5,2 mFt-os éves keret? Mit vesznek rajta? Autót?
2020. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!