Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan csináltassam vissza az...

Hogyan csináltassam vissza az autót?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt fiam nagyszüleitől kapott egy autót, friss jogsisként. Nagyon féltem, hogy balesetet okoz és nem szeretném, hogy egyedül vezessen. Emellett még iskolás (egyetem) és nem dolgozik, nincs keresete fenntartani, nekem meg nincs pénzem fenntartani még egyet. Hogyan vegyem rá fiamat vagy anyumat/apumat, hogy csináljak vissza az autót?

2020. szept. 26. 13:39
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
59%
Mivan? Mit akarsz egy autón vissza csinálni, nem értem?
2020. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Adják vissza és kérjék vissza a pénzt.
2020. szept. 26. 14:19
 3/47 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy itt erősen a csatabárd kiásása van előkészületben... :)

A saját félelmeidet kivetíted a fiadra és a szüleidre, pedig azokat neked kéne leküzdeni. Minden szülő fél, ebbe nincs is hiba, de muszáj előbb-utóbb megbarátkoznod a gondolattal, hogy a fiad felnő és cselekvőképes lesz. Inkább legyél mellette, minthogy kerülőutakat tegyen, mint nekem kellett.

Még a jogsit se engedték letenni, merthogy bajom lesz, mindent maszekba, önállóan kellett intéznem. Így alakult, hogy hallani se akartak arról, hogy autót vegyek, tehát ment minden titokban, éveken keresztül. Anyu persze folyton stresszben, hiszen még kevesebbet tudott rólam, mintha az áldásával, a szeme előtt lennék. A harmadik autómnál jött rá, hogy egyszerűbb és nyugisabb lesz számára, hogy "engedje", és a család élvezze az előnyeit is.

Ahogy én látom, téged sem igazán az anyagiak érdekelnek, tehát az habiszti duma, hogy "úgysem tudja fenntartani". Nem ebbe kell kapaszkodni. Mondd el neki őszintén, hogy rohadtul félted, engedd, hogy meggyőzzön róla, hogy megérett arra, hogy vezessen, adj lehetőséget, hogy bizonyítson.

Az egyébként komoly pozitívum, hogy friss jogsis és máris lehetősége lenne tapasztalatot szerezni. Ha most nem lehet, csak évek múltán, akkor ez az előny a frissen tanultakkal együtt elveszik.

2020. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
68%
Felnőtt fiad van, semmi közöd hozzá. Nem neked kell fenntartani, ha meg pénzt kér rá nem adsz és kész.
2020. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
34%
rakjátok be a garázsba, oszt annyi. vagy menjen el a fiad hétvégente dolgozni, abból is fent tudja tartani. vagy vonassátok ki ideiglenesen a forgalomból, addig nem kell rá se adót, se biztosítást fizetni
2020. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
93%

18 évesen az iskola mellett fent tudtam tartani az autót. Igaz csak 2000-ért tankoltam nem 16.000-ért. Fél évre az 5.000 , negyedévre a ~20.000-es biztosítás nem egy nagy összeg. Bérlet többe kerül. Lesz a gyereknek motivációja, amiért rákényszerül, hogy pénzt keressen.

Fiad nem fél vezetni, akkor használja az autót, közlekedjen vele.

2020. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Engedném vezetni ha ülne mellette tapasztalt vezető, de erre nincs lehetőség és senkinek nincs erre felesleges ideje, hogy őt strázsálja sajnos. De egyedül semmi áron nem engedem.

Nagy munkakerülő, egyik nyáron sem ment el dolgozni és iskola/egyetem mellett sem ment el soha. Nincs is ideje rá állítása szerint.

2020. szept. 26. 14:42
 8/47 anonim ***** válasza:
92%

az autó azért van hogy használja, most mégis minek jó az neked, ha elvesztetek egy csomó pénzt, és még kocsi sem lesz? menjen el diákmunkázni, és vezessen, vezessen, vezessen, hoyg minél több tapasztalatot szerezzen, amíg még friss emlékei vannak a vezetésről... jobb lenne szerinted, ha majd ötvenévesen ülne először a volán mögé, amikor már azt is elfelejtette melyik a fék és a gáz?

ja, és szerintem fogd be a szád és ne legyél ilyen hisztis szerencsétlen, mert a végén még lediplomázik, lelép, aztán nem látod többet, ha megunja a hisztidet...

2020. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
92%
és mitől lesz jobb ha ül mellette valaki, aki semmit nem lát abból, amit ő lát a vezetőülésből, nem tud semit tenni, csak ülni az anyósülésben és pofázni dolgokról, amikből szrt se érzékel? ezt elmagyaráznád kérlek?
2020. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
Na, akkor a megoldás a küszöbön, bár a hasznát nem látom, de ha ettől nyugodtabb leszel: alternatívaként ajánld fel, hogy dolgozzon valamennyit, amivel megkeresi azt a pénzt, amivel megfizet egy oktatót, hogy maszekba ott legyen vele heti pár alkalommal pár órát. Bármelyik vállalni fogja, csak kérdés, mennyiért. Pár száz km után (ami egyébként röhejesen kevés), meg oktatói javaslatra talán te is belátod, hogy megy ez egyedül is.
2020. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!