Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt felébredtem hajnalban, hanyatt feküdtem, el akartam fordítani a fejem, azonban nem ment, ekkor ledöbbentem, fel akartam emelni a kezem, de nem tudtam mozogni, egyből az alvásparalízis jutott az eszembe ezért nem mertem kinyitni a szemem, próbáltam megnyugodni, aztán pár pillanat múlva már tudtam mozogni.

Ma hajnalban hasonlóan ehhez felébredtem. A kezem a fejem felett volt és le akartam rakni, aztán rájöttem, hogy nem tudom megmozdítani, ahogy semmi mást sem,miközben olyan volt mintha valami nyomná a mellkasom. Bepánikoltam, nem éreztem magam biztonságban, a szememet sem tudtam kinyitni, de ennek is hamar vége lett.

Mit gondoltok, mi volz ez?



2020. szept. 28. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalízis? 🤔
2020. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de akkor nem kéne halucinálnom és az nem tovább tart. Igaz, hogy a szemem mind 2 alkalommal csukva volt.
2020. szept. 29. 08:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezer féle dolgot tapasztalhatsz alvásparalizis közben. A közös, hogy nem tudsz mozdulni.
2020. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alvásparalízis során elég sokszor jöhet létre hallucinàció. Ezek általában félelmetesek. Én is átéltem sokszor, ha nagyon idegesen feküdtem le, és aludni nem tudtam, volt hogy úgy éltem át a paralízist, hogy egész éjszaka szenvedtem benne, nem aludtam, hanem szenvedtem. Akkoriban nagyon rossz helyzetben voltam, utáltam mindent, minden szar volt. Aztán mikor megszűnt az az élethelyzet, úgy döntöttem nyugodtan fogok élni. Azóta törekszem erre.

Valószínűleg mostanában biztos te is stresszes vagy. Meg kell keresned az okot, és ahogy lehet helyre kell hoznod. Hidd el, akkor az alvásparalízis is meg fog szűnni. Nekem már 1,5 éve nem volt. 1,5 éve döntöttem el, hogy nyugodt életet fogok élni.

2020. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A stressz már nem újdonság 😂

Pánikbeteg vagyok már lassan 2 éve, minden nap szorongok, sírógörcseim vannak csak úgy a semmiből, szóval ez csak plusz egy dolog. De nem azért mondom, mindent megteszek ellene, csak meglepődtem, hogy ez is a stressz miatt van. Köszönöm a válaszokat

2020. okt. 1. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem életem leg nyugodtabb időszakában is mindennapos volt, míg stresszben inkább a kusza, értelmetlen álmok voltak jellemzőek. Stresszes időszakban alszok, mint akit agyonvertek és horkolok, mint egy disznó :D

Mióta csökkent a stressz, érdekes módon, nincs horkolás.

A stresszt természetesen a sok munka okozta.

2020. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!