Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bevásárláskor rám szólhat az...

Bevásárláskor rám szólhat az eladó, ha felbontok egy terméket? (öblítő, tusfürdő stb.)

Figyelt kérdés
Ezeknél a termékeknél így lehet eldönteni, hogy megveszem avagy sem. Sokan meg szokták szagolni vásárlás előtt. Az a kérdés, hogy ezt "hivatalosan" is szabad? Szólhatnak ezért?

2020. okt. 4. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem szabad természetesen, és igen, rád szólhatnak.
2020. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalosan, ha kibontod, akkor meg kell venned. (Vagy te megvennél olyan terméket, aminek bontott a csomagolása???)
2020. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

En ebbol a kettobol megvennem. Ezekbe nem lehet semmi olyat csinalni.

De volt h a szemem elott nyitott ki egy 60 koruli idiota egy tormakonzervet...aztan visszazarta es visszatette a polcra.

2020. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 ezeknél a termékeknél nem látszódik, hogy ki voltak e már nyitva. Bajuk se lehet.
2020. okt. 4. 13:10
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Igazàból lehet mert érintkezik levegővel

De én is megszoktam szagolni és szerintem mindenki. Bàr én úgy szoktam hogy körbenézek hogy eladó ne legyen ott

2020. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Igen, szólhat és jogosan is teszi azt.
2020. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
HA valaki kinyitja, akkor ki is tud belöle venni valamennyit, illetve a szavatossági idö is csak a bontatlan termékre érvényes.
2020. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Van amúgy bárki aki úgy vesz meg egy tusfürdőt hogy előtte nem szagolja meg??

sztem az eladó látott már elég ilyet,nem fog rád szólni hiába nem szabad

2020. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Szavatossági idő tusfürdőnél, meg bontatlan termék? Ez szerintem baromság. Utóbbi a légmentesen lezárt termékekre vonatkozik. Nem tudom, ez szabályozott terület-e, de szerintem teljesen normális, és ha ilyet veszek, nem zavar, hogy előtte szagolgatták. Talán a címke színe alapján válasszon az ember?
2020. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan ezeknek felbontástól ketyeg a szavatosságuk, tehát kötelezhetnek, hogy kifizesd amit felbontottál. Gyakorlatilag az ilyen kategóriájú dolgok olyan hamar cserélődnek, hogy senki nem törődik ezzel, mert max pár napot tölt a termék a polcon, úgysem romlik meg. Drágább dolgoknál, pl arckrémnél viszont már szoktak figyelni. Meg nem mindegy, hogy csak kinyitod, vagy meg is nyomkodod, hogy kijöjjön belőle a cucc.
2020. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!