Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen normális, hogy egy gyerek telefont kap? Szülők hány éves volt a gyereketek, amikor kapott? Fiatalok, hány évesen kaptatok?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem 10 éves. Karácsonyra telefont kap. Egyedül akar iskolába járni csak ezért kell neki. Hogy tudjam biztonságban megérkezett e. A nagyobbik is kb.ilyenkor kapott ugyan ezért.
2020. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Én ha jól emlékszem kb 13 éves lehettem amikor először kaptam, de akkor sem volt rá különösebben szükségem.

Viszont pl unokatesóm gyereke 3 éves és más van neki, bár csak 'játszani'.

Szerintem ez nem túl jó, az én kisfiam biztos nem lesz telefon függő már 3 évesen csak azért mert nekem nincs kedvem vele foglalkozni vagy játszani :)

Ez az ÉN VÉLEMÉNYEM. :)

23N

2020. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Én akkor kaptam először, amikor egyetemre kerültem. Addig nem volt rá szükségem. Húgom és öcsém is 12-13 éves korukban kaptak először. Bár öcsém két hét után el is vesztette a sajátját, utána jó ideig nem kapott új telefont.
2020. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

En is 10 eves voltam, amikor kaptam, csak azert mert onnantol egyedul jartam iskolaba gyalog. (Csak 10 perc az ut, de nagyobb varosban laktunk) Egesz nap lenemitva a taskamban volt, csak veszhelyzetre kaptam, sima nyomogombos telefont. Rendes telefont 13 evesen kaptam.

21/L

2020. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
92%
Szerintem nem korfüggő hanem amikortól egyedül kell járnia valahová. Nálunk pl. elsőben szokás volt telefont adni azoknak a gyerekeknek, akik más falvakból jártak be busszal, hiszen ha pl. lekésik, honnan tudja a szülő hogy baj van vagy csak a következő (2-3 óra múlva induló) busszal megy a gyerek? Én 12 évesen kaptam, ötödikben, addigra kb. mindenkinek volt.
2020. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
6
2020. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 évesen kaptam, amikor iskolába kezdtem járni. Egy igazi tégla nokia volt. :)

Jól jött, ha pl. lekéstem a buszt, vagy nem jött a buszom, vagy bármi történt, akkor a szüleimnek nem kellett betegre aggódniuk magukat, csak hazacsörögtem hogy mi a helyzet.


Szerintem valami alap butafont én is vennék a gyerekemnek, amint elsős lesz.

Okostelefont nem tudom, 12 éves kor környékén talán.

2020. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 10 évesen. Túlságosan megszaporodtak az olyan alkalmak, amikor anyukámat, apukámat értesíteni kellett volna, suliba is egyedül jártam, így kaptam egy téglafont.

Laptopot 12 évesen kaptam (lassan 8 éve használom ugyanazt a laptopot), mert elkezdtem "komolyabban" írni, és kellett a felület, hogy könnyebben menjen az alkotás. Kb 16 éves koromig több tégla telefonom is volt, 15 évesen kaptam meg apukám régi okostelefonját, rá 1 évre az első, saját, új okostelefonomat, azóta is azt használom (mindjárt 3 éve).

19/L

2020. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most 24 vagyok, akkor kaptam, amikor felsős lettem (11-12 éves), mert akkortól jártam egyedül haza (busszal), és anyát hívtam fel minden nap, amikor elindultam haza meg amikor hazaértem. Az olyan telefon volt, amin még internet se volt. Azt hiszem, csak zenét hallgattam rajta néha, meg játszottam, és kész. Szerintem nem korfüggő, hogy mikor kellene kapnia egy gyereknek. Akkor, amikor szükségessé válik biztonsági okokból, de már elég nagy, hogy egyedül járjon haza. Kizárólag játszás, nyomkodás, netezés céljából nem vennék a saját gyerekemnek.
2020. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évesen kaptam egy használtat, de valószínűleg szüleim döntésében benne volt az, hogy 3 napos táborba mentem.

Meg akkor még gombos mobilok voltak, telefonáláson kívül mást nem nagyon lehetett velük csinalni. Még az is menő volt ha színes volt a kijelző, meg ha kinyithatós volt.

2020. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!