Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki egyetemre jár egy...

Ha valaki egyetemre jár egy adott szakra, mennyire fontos, hogy tudjon beszélgetni másokkal a szak témájáról?

Figyelt kérdés
A szaktársaival mondjuk, pl. ha jár valaki egy gépészmérnök szakra, fontos, hogy tudjon a gépekről beszélni, vagy egy mezőgazdasági szakon a mezőgazdaságról meg ilyenek? Kinézik azt, aki nem tud beszélgetni velük arról amit tanul?
2020. okt. 8. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Én nyelvszakra jártam és imádtam mindent, amit tanultunk, kiskorom óta arra vágytam, hogy ilyen suliba járhassak majd. De sajnos azt tapasztaltam, hogy a csoporttársakkal való kapcsolattartás szempontjából kifejezetten hátrány, ha szeretsz a tananyagról beszélgetni. Ha szereted a tananyagot és sokat beszélsz róla, esetleg az órákon is aktív vagy, akkor a csoporttársak rád fogják, hogy stréber vagy, és tanév közben nem akarnak veled barátkozni. Vizsgaidőszakban és zh előtt viszont mindig jönnek nyalizni, mert kellenek nekik a jegyzeteid.
2020. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

#1 huh elég dedósak a csoporttársaid...


Mi nem sokat beszélgettünk a sulis dolgokról amúgy.

2020. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hu, én nem is tudtam volna elvégezni a szakomat, ha nem beszéltünk volna tananyagról az évfolyamtársaimmal. nyilván másról is beszélünk, de a tananyag, órák, tanárok, feladatok olyan közös pont ami mindenkit érdekel és aktuális. a családom nem is érti meg annyira, amikor egyes tárgyakról beszélek

#1 szívás lehet neked :/ nálunk szerencsére nem így van

2020. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy kinézik-e.

Azért kell, hogy tudjon beszélni róla, mert ez lesz a szakmája, kell hogy tájékozódjon, eszmét cseréljen stb. Különben lesz egy statikus elméleti tudása, de jó szakember nem lesz.

2020. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Első vagyok. Nálunk nagyon sokat beszélgettek a sulis dolgokról, de ez általában abból állt, hogy xy tanár szemét, túl sokat követel, unalmas az anyag, nehéz az anyag stb. Igazából azóta se értem, hogy miért mentek arra a szakra azok az évfolyamtársaim, akiket ennyire nem érdekelt a téma. Szóval a többiek között folyamatosan ment a panaszkodás, én viszont nagyon szerettem szinte az összes tantárgyunkat, érdekelt, amit tanultunk, és csupa jót tudtam mondani a suliról. Gondolom, ezzel kilógtam a sorból, ezért nem szerettek velem barátkozni a többiek. De így visszatekintve szerintem jól jártam, mert jó eredménnyel zártam a sulit, és utána szinte rögtön találtam is egy nagyon szuper munkát a szakmámban, ahol azóta is dolgozom és nagyon élvezem.
2020. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont erre gondoltam, amit #5 írt.

Ezért (is) jó a levelező MSc, ott eg ilyen mentalitású ember lubickolhat és rengeteg pluszt szedhet fel. Én is így voltam, csak mérnök + közgáz diplomával

2020. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Jó vicc. Nyilván van olyan, hogy az ember jobb híján arról diskurál, de én is csomó dologból kimaradok, mert nem érdekel és nem is értem. És mások is így vannak vele. Én egyébként mérnökinformatikus vagyok, az évfolyamtársaim közül mindig más bagázs kezd el olyan dolgokról beszélni, amiről életemben nem hallottam (mindenféle technológia, amivel néhány cég dolgozik csak) vagy pedig elkezdenek szerveres témákat tolni, ami nekem ugyanúgy idegen. Ilyenkor kidumálják magukat, aztán visszatérünk a normális dolgokhoz. Korábban jártam egy másik szakra, ott konkrétan még ahhoz is hülyék voltak az emberek, amit tanultak azon a szakon... Eleve kerültem őket, mert jó alaposan összehordta a szemetet a szél mesterképzés ellenére. Szóval nem általánosítható.


Viszont a tantárgyainkról mindig is sokat beszéltünk. Ahhoz azért csak hozzá tudsz szólni.

2020. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!