Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha tömegközlekedés...

Mit tegyek ha tömegközlekedés használatára szorulok, de a járvány miatt egyre veszélyesebbnek érzem? Így előbb-utóbb tuti elkapom a vírust

Figyelt kérdés
Huszonéves fiatal vagyok, faluban lakok, nincs jogosítványom, autóm, szóval muszáj buszra szállnom ahhoz, hogy bemenjek a városba és haza. Csak hát egyre veszélyesebb, amikor már mindenhol ott van a korona. De valahogy mégis be kell jutnom a városba, vagy most hetekre, hónapokra be kéne zárkóznom ide a faluba ahol egyrészt utálnak, másrészt szét unom magam, csakmert nincs autóm, jogosítványom? Ti a helyemben elmászkálnátok tömegközlekedéssel, akármilyen veszélyes? (Maszkot persze normálisan alig hord a buszon valaki, felszállnak, hátrajönnek és már veszik is le, az orrukról legalábbis biztosan. Legtöbben a szájukról is.)
2020. okt. 9. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

" Így előbb-utóbb tuti elkapom a vírust"


"Kívánságod számomra parancs." A Titok című film, vonzás törvénye.


Búj el a lyukadba és ne gyere ki onnan, akkor majd nem fogsz elkapni semmit. Ne legyél már ennyire médiaagymosott birka, és paranoiás.

Tudtad, hogy több millió baktérium és vírus van összességében benned?


Egészségeddel és immunrendszered erősítésével mennyit foglalkozol?

Nem veszélyesebb ez a mostani, mint egy sima influenza. Jó lenne már ezt belevésni az agyadba.

2020. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Normálisan hordod a maszkot, felszálláskor, leszálláskor használsz kézfertőtlenítőt. Ezt tudod tenni, hogy megőrizd az egészséged.

Aki nagyobb városban él, annak nincs is alternatívája visszavonulni, felesleges ebből magadnak ekkora ügyet csinálni, ha nem minden nap teszed, és odafigyelsz minimalizálhatod a kockázatot.

2020. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Átérzem.

Én magamért nem aggódok, de vagyok napi szintű kapcsolatban olyanokkal, akikre nagy kockázatot jelent.

Én rendesen hordom a maszkot, fertőtlenítek, de ha mások nem teszik, akkor az rajtam nem segít. :(


Nekem munka miatt muszáj utaznom, hobbiból tuti nem tenném most.

2020. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Sokkal veszélyesebb a koronavirus, mint egy influenza, bár nem egy huszonéves fiatalra, ettől függetlenül inkább ne kapd el. Tömegközlekedésen hordhatsz olyan maszkot is ami véd, pl. kn95 maszkok könnyen beszerezhetőek, drogériában, gyógyszertárban. Azért falun nem annyira jellemző a korona, nekem több családtagom pesten megy napi szinten metróval, busszal és nem kapták eddig el. Menjél nyugodtan busszal, maszkban nem fogod elkapni.
2020. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Egy falusi buszon lehet tartani a távolságot. Budapesten a metrópótlón nem. Hamarabb kapod el a koronát, meg bármi mást ilyen körülmények között, mint a faluban.
2020. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

#5

Szerintem könnyebb a 2 percenként induló pesti metrón tartani a távolságot, mint a napi 2 buszon, amivel a fél megye utazik.... :/

(Saját tapasztalataim alapján legalábbis így van.)

2020. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Budapesten elek, egyetemista vagyok, heti 4 napon at a varos kb 4 kulonbozo pontjara kell utaznom, mert azt valahogy nem sikerult megoldani, hogy az oraim legalabb egy helyen legyenek. Itt aztan nincsen tavolsagtartas, nyakadba kohog mindenki kb. Hordom a maszkot, mast nem tudok tenni, le akarok diplomazni vegre, nem fogok emiatt csuszni.
2020. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Kerékpár?
2020. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hordj min. kn95/ffp2 maszkot előírásszerűen, az már téged is elég jól véd. Vagy húzz kesztyűt vagy használj kézfertőtlenítőt, ha leszállsz. Ha eddig nem volt alap az otthoni ruha / cipő, akkor most legyen az.
2020. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Minden nap bkvézom (M3 es 49-es villamos) kb 45 percet oda és vissza 45 percet. 500+ fős cégnél dolgozom. A tavaszi járvány ideje alatt is be kellett járnom, mert a munkám olyan, hogy nem lehet home officeban csinálni.

Hordom a maszkot és fertőtlenítek. Eddig nem kaptam el semmit se pedig volt covidos munkatársam, de nem voltam kontakt.

Javaslom tarts be a védekezés szabályait és nem lesz gond!

2020. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!