Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Folytatnád vagy otthagynád az egyetemet?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy 23 éves vagyok már. Korábban abbahagytam már egyszer az egyetemet személyes okok miatt. Azóta is bánom, hogy akkor ez történt. Idén felvételiztem újra, csak azért mert akartam adni egy lehetőséget az online oktatásnak. (Nem írok intézményt, sem szakot, de sejtettem hogy online lesz.) Szóval így egy hónap után, kezdek rájönni, hogy ez nekem nem megy annyira, mint régebb. Mégis csak 3 év esett ki, és most fogalmam sincs miről van szó. Nagyon sok a matek, nagyon sok minden, amit tudni kéne, én pedig hiába gyakorlok és alszom 3 órákat, ezt már úgy sem képes felfogni az agyam. Folyton fáradt vagyok, emésztem magam, úgy vagyok az egésszel, hogy szabadulni akarok ebből. Az online oktatás pedig rémes, gyakon állandóan görcsben van a gyomrom, már napokkal előtte izgulok, hogy mi lesz ha felszólít a tanár. Nagyon elvesztettem az érdekeltségem az egész iránt, nem illek a fiatalok közé, sem korban, sem tudásban. Csak azt várom hogy mikor lesz már vége. Kevés értelme van még hónapokat kínozni magam és a félév végén minimális kreditet (se) szedni össze. És ezt nem azért írom, mert egy lusta senkiházi lennék. Bárcsak dolgozhatnék, vagy tehetnék bármi mást, csak ne kelljen ezt tovább csinálnom. Persze ott a másik fele a dolognak, hogyha lelépek megint, akkor ugyanazt fogom érezni évek múlva, mint most, hogy lett volna egy második lehetőségem, és másodszorra is elbuktam... Az idő közben telik, én kihúztam magam megint ezalól is és ugyancsak ott állok diploma nélkül, ahogy addig. Nem tudom, de annyira kilátástalan és reménytelen az egész helyzet. És képtelen vagyok dönteni, képtelen vagyok eldobni magamtól a lehetőséget, viszont idegileg a tanulás és gyötrődés csak megőrjít, talán nem is az én szakmám amit tanulok, mert biztosan nem szeretem csinálni most amit csinálok (régebben szerettem, mikor legelőször próbálkoztam).

2020. okt. 9. 19:05
 1/7 anonim válasza:

Határozd el magad, hogy igenis, meg tudod csinálni; és így állj hozzá. 23 évesen még előtted minden lehetőség, nem lógsz ki a fiatalok közül. Mit gondolnál akkor, ha mondjuk 20 év múlva kezdenéd el az egyetemet?

Ha csak a kibúvókat keresed, akkor nincs értelme akár csak egy nappal se tovább csinálni.

Sok sikert :)

2020. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Szenvedsz, hagyd ott. Kétszer megpróbáltad, ezt nem neked találták ki. Ez nem probléma. Lehet, hogy egy szakmával boldogabb leszel.

(Az mondjuk elég meredek, hogy szerinted 23 évesként nem illesz a fiatalok közé. Miért, te öreg vagy? Nálunk egy csomóan behúztak egyetem előtt egy szakmát és 20 felett álltak neki.)

2020. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tak ***** válasza:
0%

A vívódásod oka a bizonytalanság,ami abból fakad,hogy nem tudsz eleget és a lépést sem fogod így tartani,lemaradsz.Szépen leírtad.

Két lehetőséged van.

Az egyik hogy lelépsz,és beletörődsz,ebben a szituban ez egy vállalható döntés,soha többet nem kell vívódnod miatta,amíg másnak meglesz a diploma és építgeti a karrierjét,addig lesz egy-két csodálatos gyereked,szerető párod,ami a másoknak nem lesz,kiöregszenek ebből.

A másik lehetőség,hogy keresel egy olyan partnert,aki tud és hajlandó segíteni a vakfoltok tisztázásában,felzárkózol,és hálás leszel érte neki.Kemény munka,egy próbát megér,már ha megtalálod a kulcsot hozzá,Őt.Ha a magad dolgát nem tudod jól megoldani,vetítsd ki azt másra,oldd meg,és tedd azt.

2020. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az általad leírtak alapján én azt mondom, hogy nem kéne magad tovább kínozni ezzel. Ha nem ez az, amire vágytál, keress mást, olyan szakmát, munkát, ahol megtalálod a számításaidat és nem visel meg ennyire, hogy azzal kell foglalkozz napi szinten.
2020. okt. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem azt tartsd szem előtt, mielőtt döntesz, hogy mi a célod!

Ha kell ez a szak ahhoz, hogy álmaid munkáját csináld, akkor tegyél bele mindent, és meglesz.

Ha van más, ami jobban érdekelne, akkor szerintem engedd el!

De amúgy 23 évesen egyáltalán nem vagy öreg ehhez, sőt, ez butaság! Lehet, kijöttél a gyakorlatból, de vissza lehet rázódni simán. A kérdés, hogy akarod-e.

2020. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Késve olvasom a kérdésed de hasonló helyzetben voltunk. Az első egyetemet én is otthagytam, a második viszont nagyon bejött. Ha nem jött volna be a második sem akkor mennék a harmadik szakra amíg nem talalok olyat ami tetszik. 23 éves vagy, van még ~60 éved, éld le boldogan!
2021. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül otthagytam. Már nem vagyok ebben az egyetem dologban, talán nem nekem találták ki. Egyelőre dolgozom és majd kiderül.
2021. márc. 2. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!