Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A süket némák hogyan illetve...

A süket némák hogyan illetve mit hallanak mikor magukban beszélnek?

Figyelt kérdés
Igen tudom, nagyon sokan tróger kérdésnek gondolják, de engem komolyan foglalkoztat ez a kérdés és nem célom ezzel senkit sem megbántani!
2020. okt. 10. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit sem hall, épp ezért motyog, mert nem is tudja hogy kihallazszik.
2020. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A süket-némák általában csak jelelni szoktak, mivel csak azzal tudnak kommunikálni.

Halló emberrel nem igazán tud beszélni, max mutogatja amit szeretne... (Pl weisz fanni, de őt elég jól nevelték, és ügyesebb mint az átlag)


Nem inkább hallássérülttel találkoztál? Azok tudnak beszélni, csak szájról olvasnak.

Sajnos sokan azt gondolják, hogy némák azok is...

Ha szeretnél még többet, írj privátban. Unokatesóm is hallássérült, szóval én már tudom milyen az élete.

2020. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a süket néma pontosan honnan is ered? Csak mert siketeknek mondják, és nem némák. Tudnak beszélni, csak teljesen máshogy hangzik mint a mi beszédünk...értem érdekel, de akkor nézz utána hogy pontosan miről is szeretnél informálódni. Mert sok siketnek ez a “süketnéma” kifejezés sértő.
2020. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!